katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Dobrý den.
otázka č.1
Setkal jsem se s dost rozdílnými názory kněží na rozlišování a hledání toho pravého životního partnera. Proto se chci zeptat zda existují kněží s potřebnou kvalifikací pro duchovní doprovázení partnerů před svatbou?
otázka č.2
Existuje v Katolické círvi nějaká předmanželká poradna nebo podobná instituce,kde je možné poprosit o radu z oblasti předmanžeských vztahů?


Odpověď:
Všichni kněží jsou připravováni během doby své přípravy na kněžství na působení v pastoraci a příprava na svátosti (tedy i manželství) patří do jedné ze stěžejních oblastí. Takže základní "potřebnou kvalifikaci" mají všichni. Stejně tak je třeba připomenout, že některý z nich je pro otázky manželství citlivější, některý méně.

Doporučuji Vám tedy obrátit se na kněze, který Vás zná a komu důvěřujete. Chtěl bych jen poznamenat (určitě se mnou budete souhlasit), že úkolem kněze není "hledání pravého životního partnera", ale opravdu jen "doprovázení" na cestě rozlišování. Může dát jen základní orientaci a případně upozornit na různá rizika a chyby, to ostatní musí být plodem vlastního hledání, rozlišování a rozhodnutí. Modlitba se v tomto hledání určitě nedá obejít, pokud je člověk věřící.

Co se týká druhé otázky, mohu vřele doporučit víkendové programy pro snoubence pořádané komunitou Emmanuel v Brně (podrobnosti viz. http://www.emmanuel.cz/lap.htm ) nebo třeba Centra pro rodinu (např. v Brně: http://www.rodiny.iol.cz , http://www.rodiny.cz ,...).


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest