katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Nakladatelství Kalich

Knihkupectví a nakladatelství sídlem v Praze v Jungmannově ulici, zaměřené na teologickou (protestantskou) a filosofickou literaturu, humanisticky zaměřenou beletrii a knihy pro děti a mládež. Kalich se také specializuje se na vydávání Biblí, zpěvníků a katecheismů, mimo knih se také aktivně podílí na vydávání některých zejména křesťanských periodik a tiskovin.

Internetové stránky: http://www.ekalich.cz/


Virus, ze kterého šílíme
Jaká je vlastně hodnota našeho života? A kdy náš život vlastně stojí za to, aby byl žit?


Škola Malého stromu
Zvedl se ranní vánek, pohladil nás po tvářích a my s dědečkem viděli, jak barvy a rodící se jitro ožívají. Barevný štětec natíral další pruhy – červenou, žlutou a modrou. Zdálo se, že obzor hor vzplanul ohněm. Slunce omývalo stromy, proměnilo mlhy v růžový oceán, který se dole pod námi lehce dmul a vlnil. Slunce nás s dědečkem přímo udeřilo do tváří. Svět se znovu narodil. To řekl dědeček a přitom si sundal klobouk a spolu jsme se pak dlouho, dlouho dívali. … Slunce osvobozovalo hory z temna a vyplulo volně na oblaka. Dědeček vzdychl a protáhl se. „No“, povídá, „musíme se dát do práce."


Vyhoštěná smrt
Asi není opravdu důležité pro umírajícího, zda nás ještě vnímá. Ale vnímání smrti toho druhého a blízkého člověka je důležité pro nás, co zde zůstáváme. A třeba ten blízký člověk potřebuje jakýsi souhlas od nás, že může už odejít, že smí odejít. Jakýsi souhlas od blízkých, že opravdu už může zemřít. Ne, že to bez něho nevydrží nebo že je jeho nemoc obtěžuje. Za tím je „chystám se odejít“, potřebuji si ještě srovnat – ne věci do batohu, ale svůj vlastní život.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář