katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Centrum pro studium demokracie a kultury

Centrum pro studium demokracie a kultury je obecně prospěšná společnost zaměřená na vzdělávací, analytickou a kulturní činnost. Působí od roku 1993, navazuje na některé samizdatové aktivity před listopadem 1989. Snaží se přispívat k rozvoji demokratické politické kultury v České republice. Ve společensko-politické oblasti se hlásí ke konzervativně-liberálním ideovým pozicím, v náboženských otázkách preferuje otevřený, ekumenický přístup.

Internetové stránky: https://www.cdk.cz/


Kardinál Mindszenty. Vyznavač a mučedník
Mindszentyho cesta je od začátku do konce rovná jako šíp. V osmi desetiletích jeho života nenajdeme ani úskočný oportunismus ani dvojsmyslné dohody s držiteli moci. Nezpronevěřil se nikdy sobě ani svým zásadám… Jeho postava ční nad námi a přeroste i dnešní dobu.


Jak dnes mluvit o Bohu – evangelizační anti-pomůcka
Budou z vás reklamní agenti pro neviditelno a svoje posluchače přilákáte snadněji než světový pohár nebo americký seriál. Musím říci, že náš „klient“ je dost skromný (profesionálně říkám „klient“). Náš klient se skrývá, chápete, dokonce … není dobře volávat Pane Pane na veřejných místech, což jeho propagátorům nesmírně znesnadňuje práce. Co horšího, my se snažíme uhodit hřebík na hlavičku, a on se klidně nechá přibít na kříž. … Ani nevěděl nic o lidských zdrojích a managementu. … Ale já jsem tu, abych napravil slabiny evangelia a jeho zakladatelů. Řeknu vám, jak na to, aby „On“ byl „zajímavý“, „vstřícný“, „občanský“ a „trvale udržitelný“, zkrátka, aby mu nikdo neodolal, mám-li mluvit jako kalvinista, nebo jako obchodníci s luxusním prádlem.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář