katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Česká biblická společnost

Česká biblická společnost navázala na činnost československé pobočky BFBS (Biblické společnosti britské a zahraniční), která na našem území fungovala po druhé světové válce. Česká biblická společnost vznikla v roce 1990 a stala se členem BFBS. Česká biblická společnost vydává Český ekumenický překlad Bible v různých formátech a provedeních. Vydává také křesťanskou literaturu pro dospělé i pro děti, poskytuje vydavatelskou službu církvím a získává prostředky na podporu šíření Bible. Její vizí je, aby Bible byla dostupná pro každého člověka v České republice.

Internetové stránky: http://www.dumbible.cz/


Ester
Podrobný komentář knihy Ester vybízí k její poctivé četbě. Při té můžete objevit zcela nové souvislosti a „starý“ biblický text tak k vám může zcela „nově“ promlouvat.


Druhá Samuelova
Tento text mluví o prohřešcích krále Davida otevřeně a zdůrazňuje, že v Izraeli platí pro krále stejná etická omezení jako pro každého jiného člověka, nemá více práv než ostatní lidé, ani není nad zákonem či mimo zákon. U mnoha mocných lidí v minulosti i v současnosti se můžeme setkat se zcela jiným pojetím moci.


První Samuelova
V odvážných slovech Chaniny písně se koncentruje mnoho zkušeností, které prožil Izrael a které spojoval se svým Bohem. Tento Bůh byl známý tím, že se zvláště zajímal o znevýhodněné a nepatrným zjednával právo navzdory mocným.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář