katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tichá srdce - příběh míst a lidí

Autor knihy: Alena Ježková
Nakladatelství: Nakladatelství Alena Ježková

Alena Ježková, Jiří Chalupa : Tichá srdce - příběh míst a lidí
nakl. Alena Ježková 2015

Druhý díl – pokračování - knihy Tichá srdce – kláštery a jejich lidé. Tentokrát napsáno ve spolupráci s Jiřím Chalupou. I druhý díl je krásnou resp. obě jsou krásné knihy, nádherný potenciální dárek k vánocům a úžasná vyprávění lidí, kteří dík svému životnímu rozhodnutí mají větší odstup od vřavy tohoto světa a zároveň se od jeho každodenních starostí a bolestí neizolují.

"Nikdo nemůže říct, že náš život je v nějakém okamžiku hotový - takový pocit může trvat jeden, dva dny, ale pak se zase otevře nová cesta, nové hledání. Jsme poutníci, jsme na cestě. Můžeme se zastavit, odpočinout, ale zítra ráno zase musíme jít dál. Na konci cesty budeme teprve tehdy, až se setkáme s Bohem."

(P. Juan Provecho, augustinián)

Intenzivní duchovní život mne nijak nevytrhuje z reálu, naopak mě uzemňuje. Mám jedno přísloví: Mystika začíná a končí u vyneseného koše. Jestli člověk žije poctivým duchovním životem, formuje ho to k tomu, aby o to víc chodil po zemi a vnímal, co tvoří jeho každodenní život, a nejen jeho vlastní. Takže když vidím plný odpadkový koš, nemám chodit kolem s hlavou v oblacích, ale prostě ho vzít a vynést."

(P. ThLic. Petr Glogar, karmelitán)


Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář