katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Podle Srdce tvého

Autor knihy: K. P. Vosen
Nakladatelství: Nakladatelství Paulinky

Jsou knihy, kterým se dostane náležité propagace v tisku, na internetu či na Charismatické konferenci. Pak jsou ale publikace, které bohužel zapadnou a na které narazíme náhodou v prodejně. Mezi ty druhé patří i knížka Podle srdce tvého. Mám litanie k Nejsvětějšímu srdci Ježíšovu ráda a jsem schopná se je modlit i v době vyprahlosti. Většinou ne celé, ale jen pár invokací. Knížka K. P. Vosena, faráře z Kolína nad Rýnem, mi přišla vhod. Jeho pohled na jednotlivé invokace litanií je neotřelý, často obsahuje zamyšlení z Bible. U každého zvolání je překlad v latině, pak rozjímání a na závěr krátká modlitba. Je to ideální délka pro pracujícího člověka na ranní či večerní tichou chvíli. Některá zamyšlení mi přišla známá a "vidím" je velmi podobně, jiná mě překvapila či mocně zasáhla.

"Srdce Ježíšovo - planoucí výhni lásky." Je to zvláštní zvolání, které přirovnává Ježíšovo srdce k ohnivé peci! Pec je něco příjemného, ale oheň, který je v ní, polyká a ničí. Máme co do činění s "pecí", v jejíž planoucí lásce nalézáme teplý úkryt v chladných nocích našeho pozemského bytí. S "pecí", která je "planoucí" ochranou před našimi nepřáteli - malomyslností, zoufalstvím a beznadějí. Úcta k božskému Srdci je výzvou, jak se nechat zasáhnout ohněm Kristovy lásky a sám vzplanout ohněm lásky k Pánu a ke všem lidem."

Litanie k božskému Srdci Ježíšovu nikdy nezestárnou, a jelikož naším hlavním úkolem je milovat Boha a bližního, můžeme v této "srdeční" knize čerpat sílu k lásce, která nehledá sebe, k lásce, která čerpá z Kristova srdce, které je pokladnicí veškeré moudrosti a umění, trpělivé a nejvýš milosrdné, které je Králem a středem všech srdcí.

Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář