katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

O líné babičce

Autor knihy: Alena Kastnerová
Nakladatelství: Nakladatelství Mladá fronta

Prvotina Aleny Kastnerové opravdu stojí za to. Až vám bude smutno, sáhněte po ní.
Podle názvu jsem tušila, že knížka bude zajímavá a nemýlila jsem se. Četli jsme ji s dětmi
o zimních prázdninách. Moc dobře jsme se všichni bavili.

Babička Milada se na stará kolena rozhodla, že si bude plnit své sny. Celý život si je psala a ukládala do škapulíře. Je to babička emancipovaná, která ví, jak chutná život. Ač je knížka plná fantazie, její základ je reálný a my stojíme před otázkou: nemá každá babička svobodu vybrat si, zda bude cestovat, nebo hlídat vnoučata? Jestli bude chodit na univerzitu třetího věku, nebo krmit holuby? Má! A mně se potrhlé babičky líbí. Ty, které si jako babička Milada plní sny – projet se v superrychlém autě, slézt osmitisícovku nebo provozovat takovou prostou zábavu, jakou je tančit v dešti.

Proč se my dospělí bereme tak vážně? Nemáte chuť si někdy zahrát na honěnou jako babička Milada? Ale ne s dětmi, jako dospělí mezi sebou? A nezkusili byste tančit v dešti a šlapat do kaluží, kdyby vás nikdo neviděl? Konečně dělat to, co chci a ne to, co se ode mě očekává. Nechte se inspirovat línou babičkou!

„Já myslím, že je povinností každého člověka plnit si své sny. Protože, když se o to ani nepokusíme, máme pak zkažený život, otravujeme okolí smutným kukučem, a kdo se na to má koukat.“, říkala babička vždycky.

Výuka počítačů“: „Na ploše každého monitoru jsou malé obrázky, kterým se říká ikony.“ A z hloučku žáků se ozvalo: „To je něco pravoslavného, viďte?“ Babička se dozvěděla, k čemu slouží ikony na ploše monitoru a že klikat není synonymum pro škytat, jak je hloupé stavět si na klávesnici hrnek s kafem a že díky internetu může mít doma celý svět.“


Veselé, vlídné čtení pro celou rodinu.
Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář