katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Jeseníky

Autor knihy: Ivan Fíla
Nakladatelství: Pavel Ševčík - Veduta

Ke knize s podtextem Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti napsal předmluvu profesor Stanislav Balík, děkan FSS Masarykovy university v Brně, sám rodák z podjesenického Bludova:

… fotky, místa, lidé a jejich příběhy – vytváří díky Fílově fotoaparátu a daru vyprávět nádhernou a nově uchopenou mozaiku krajiny našich domovů. Z knihy vyvstává autorovo přitakání starému místnímu rčení, a sice že „Koho Bůh miluje, tomu dovolí žít v Jeseníkách“.
Zdaleka ne z každé fotografie sálá radost a pohoda, zdaleka ne každý příběh končí happy-endem …


A tak si můžeme přečíst třeba o mlynáři Habermannovi, nevidomé dívce, která odmítla rezignovat kvůli svému handicapu, místním panu faráři, který se stará o svou skoro stoletou ležící mámu, ozvucích čarodějnických procesů, fotografovi Jindřichu Štreitovi nebo vyprávění ženy, která se narodila na Jesenicku jako „výsledek“ nacistického programu Lebensborn.

Všechny příběhy doprovázejí nádherné černobílé fotografie, nad kterými se tají dech. Kniha, která je nejen uměleckým zážitkem, ale i lekcí pokory a úcty k těžkým a zároveň prostým lidským osudům. Hrnek čaje, dobrá lampička a pohodlné křeslo nevšední chvíle ještě umocní.Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář