katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tobiáš Lolness

Autor knihy: Timothéé de Fombelle
Nakladatelství: Nakladatelství Baobab

Knížka vypráví o malinkých lidech, kteří žijí na stromě. Strom je pro ně vším. Stejně jako v našem světě tu žijí lidé hodní, ale také darebáci. Hlavní postava - Tobiáš měří jen půldruhého milimetru. Jeho otec je vědcem, proti kterému se vzbouřili nepřátelé. Sám Tobiáš musí prchat před pronásledovateli a jde mu o život. Samozřejmě je v knize také významný motiv lásky mezi Tobiášem a Elíšou. O tom se více dočteme ve druhém dílu Elíšiny oči.

Autorem je Francouz Timothéé de Fombelle. Je profesorem literatury a zabývá se divadlem. Za tento svůj první román získal mnohá ocenění jak od kritiky, tak od čtenářů.

Knihu může číst celá rodina. Ti menší budou prožívat s Tobiášem jeho dobrodružství a strachovat se, jak to s Tobiášem dopadne. A je to místy hodně napínavé. Dospělí najdou v knize i mnoho filosofických myšlenek, otázek po smyslu života a boj dobra se zlem.

O této knížce řekla moje dvanáctiletá neteř, že je nejhezčí knihou, jakou kdy četla. Tak se dejte do čtení a posuďte sami. Osobně mohu doporučit, abyste si tyto dvě knihy Tobiáš Lolness a Elíšiny oči koupily (vyšly i v jedné knize). Kvalitní knihy je dobré mít doma a číst je několikrát.


„Tobiášův otec razil bláznivou myšlenku, že strom roste. Což bylo jedno z nejvíce nedoceněných témat, skutečná profesorova vášeň. Všichni učenci vedli v této záležitosti spory. Mění se strom? Je věčný? Jak vůbec vznikl? Přijde konec světa? A hlavně: existuje život mimo strom? Podobné otázky vyvolávaly velkou diskusi a Sim Lolness nesdílel názory, které se zrovna nosily“ (str. 53)

„Maminka ho ve třech letech naučila číst a vždycky mu říkala, že slova dokážou bojovat s temnotou. Když se rozhodneme, že se staneme jejich přáteli, pomáhají nám po celý život. Jinak nám pořád kříží cestu. Proto se říká, že „známe“ nějaké slovo nebo jazyk, stejně jako“známe někoho“, vysvětlila mu Maja.“(str. 104)

Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář