katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tajemství duhové zahrady

Autor knihy: Patricia St. John
Nakladatelství: Nakladatelství Samuel

Elaine je jedenáctileté děvčátko, které žije s maminkou a s hospodyní paní Moodyovou v krásném londýnském bytě. Její život plný šlehačkových dortů a šatů z módních časopisů se má najednou docela změnit. Maminka dostala výhodnou pracovní nabídku v zahraničí, a Elaine nemůže vzít s sebou. Elaine proto půjde na půl roku bydlet do rodiny maminčiny kamarádky z dětství. Rodina Owenova bydlí na venkově, má šest dětí a spoustu zvířat a jejich tatínek je evangelický pastor. Zpočátku je nový život pro Elaine nesnadný a bolavý.

„Tohle je Lucy,“ řekla pan Owenová. „Doufám, že máš ráda malé děti, protože počítám s tvou pomocí. Šest dětí je hodně a ty budeš z mých děvčat nejstarší, že?“ „Ano,“ odpověděla jsem a prohlížela si malou Lucy. … Nenapadlo mne, že by ode mne někdo mohl požadovat nějakou pomoc. Doma zastala veškerou práci paní Moodyová, a já se prostě bavila, četla knížky nebo se dívala na televizi. … V každém případě se o to mohu pokusit, a když se mi to nebude líbit, tak to dělat nebudu. Byla jsem totiž rozhodnutá dělat všechno tak, abych byla šťastná. A být šťastná pro mne znamenalo mít to, co chci, a dělat co se mi zlíbí. Žádný jiný druh štěstí jsem neznala.


Do Elainina života postupně přicházejí nová kamarádství, nové zážitky a dovednosti. Na kopci, tam kde končí duha, Elaine objeví neudržovanou zahradu u opuštěného domu a rozhodne se o zahradu se starat. Je to její tajemství. Krása probouzející se přírody probouzí i něco nového v Elainině duši a pomáhá jí pochopit verše z Bible, které si rodina pravidelně čte.

Když se do opuštěného domu vrátí jeho obyvatelé, jsou nadšeni krásou zahrady a Elaine získává novou kamarádku Filipu.

Stála jsem a přemýšlela. Řekla jsem, že přijdu. A taky jsem řekla, že přinesu Bibli. Jestli nepřijdu, Filipa nikdy neuvěří, že bible může někoho změnit. Znovu jsem se zadívala na tu lákavou cestičku před sebou, a ta mi připomněla můj oblíbený verš: Stezku života jsi mi ukázal, ve tvé přítomnosti je plnost radosti. A najednou jsem velmi přesně věděla, kterou cestu mi Ježíš to odpoledne ukazuje. Nebyla to ta cestička vedoucí dolů k veselé, chladivé řece, ale ta, která vede zpátky přes hřeben k Filipě. Byla to cesta sebezapření, laskavosti a dodržení slibu. Právě tam můžu Ježíše najít.

Společné prázdninové táboření u jezera se nečekaně změní v napínavé a nebezpečné dobrodružství. Jak to celé nakonec dopadne, jak se dělá domácí muzeum, jaké verše z Bible jsou plné naděje, jak veliká může být radost z odpuštění, jak se vyvíjelo přátelství Elaine a Filipy, jak Elaine s Petrem najdou tuláka, a jestli Elaine nakonec zůstane u Owenů nebo se vrátí k mamince, o tom všem si můžete přečíst v knize Tajemství duhové zahrady.

Zpět
  

  

   Teologie těla

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář