katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice


Milí mladí přátelé,

už je tu zase doba, kdy na biskupské zahradě odkvetly kaštany... Možná si vzpomenete, jak jsem vám loni psal, co to pro mě znamená, když začnou kvést. Kromě připomínky, že se příroda probouzí a krásní, je to pro mě takový "uzel na kapesníku". A ten mi říká, že studenti se potí, nervují, bojí, bojují, zkrátka, že už je to tady! A tak bych vás všechny chtěl pozdravit a říct aspoň pár slov, Především ta, která Ježíš opakoval svým učedníkům: Nebojte se.
Modlím se za vás všechny, kteří jste "zkoušeni". U maturit, u  státnic, u běžných semestrových zkoušek. Ale modlím se také za ty, kteří prožívají zkoušky úplně jiné. A vás všechny bych chtěl povzbudit tímto příběhem:

Kdysi jsem četl v jednom časopise, bylo to myslím v Mladém světě, příběh tří našich horolezců, kteří zdolávali severní stěnu Eigeru ve Švýcarsku. Ta stěna je vysoká 1200 metrů, a protože je to severní stěna, nesvítí na ni slunce, je na ní ledovka a každou chvíli padá kamení. Je to 1200 metrů extrémně těžkého výstupu s mnoha převisy. Tito tři horolezci se rozhodli, že ji zdolají diretissimou, tedy tím nejpřímějším směrem. Jednalo se o prvovýstup, protože tímto způsobem to ještě nikdo nedokázal. Prostě si stoupli pod stěnu a zamířili přímo k vrcholu. Když už lezli asi tři dny, pokazilo se počasí a oni byli v koncích. Spotřebovali už všechna lana, která měli s sebou, opustila je odvaha i síla, nad sebou měli velmi těžký úsek a nevěděli, jak dál. Zdálo se jim, že tu horu nemohou zdolat, a chtěli to vzdát. Najednou se protrhly mraky a oni nad sebou viděli helikoptéru. Pilot ze záchranné horské služby na ně zamával, a potom ukazoval třikrát roztažené prsty na rukou. Až za chvíli pochopili, že je to "patnáct".  Že jim k vrcholu zbývá jen patnáct metrů!! Sebrali všechny své síly a znovu vyrazili. Jen díky tomu pilotovi a jeho gestu dostali odvahu k překonání posledních několika metrů, které je dělily od cíle jedinečného výkonu a od opojné radosti z vítězství.

A tak vám znovu říkám: Nebojte se. Už je to jen kousek...


Ze srdce žehná biskup Vojtěch Cikrle


Mons. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest