katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
   Navzdory nepřízni počasí, vytrvalému dešti a kritické situaci v mnohých oblastech České republiky dorazilo v odpoledních hodinách 13.8. do Žďáru nad Sázavou přibližně 4800 mladých lidí. Několik předem přihlášených účastníků sice svou účast odřeklo, přijeli však mnozí nepřihlášení. Celkový počet tak přesáhl očekávání pořadatelů.

   Již několik dní předem přijelo do Žďáru několik desítek mladých, kteří zde intenzivně připravovali půdu pro vlastní setkání. Skupina stavbařů se věnovala namáhavé práci s budováním pódia, jiní tvořili nejrůznější propagační a dekorační materiály, další pracovali v kuchyni či na poli masmédií. Zvláštní zmínku si zaslouží nesmírně obětaví a dobře organizovaní pořadatelé, kteří přes neustávající déšť usměrňovali nával poutníků do míst jejich ubytování na žďárských školách. Setkání se rovněž účastní útvar cca 70 vojáků.

   Vzhledem k povětrnostním podmínkám nakonec zvítězila tzv. mokrá varianta a vlastní setkání bylo zahájeno v 19.00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Krátkou adoraci zde vedl královéhradecký biskup Mons. Dominik Duka. Po ní pak mohli mladí lidé odložit kamínky symbolizující to, čeho se chtějí zříci, u pat kříže světových dnů mládeže. Tento kříž byl mladým lidem věnován Sv. otcem Janem Pavlem II. r. 1984 a od té doby putuje po nejrůznějších zemích světa. Do České republiky dorazil 5.8. z kanadského Toronta, kde se konal XVII. světový den mládeže. Je to jeho druhá návštěva v naší zemi, neboť již na počátku svého putování byl tajně přepraven z Mnichova do tehdejší ČSSR ke kardinálu Tomáškovi.

   Na druhý den setkání je v plánu společný program v kulturním domě a kostele Nanebevzetí Panny Marie, možnost sportovního vyžití a řada poutavých přednášek a kulturních pořadů.

Zdeněk Drštka 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest