katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Ve středu 14. srpna se již naplno rozeběhl program III. celostátního setkání mládeže ve Žďáře nad Sázavou. Na 4800 účastníků se poprvé probudilo pod žďárskými střechami a vydalo se na společnou mši. Hlavním celebrantem byl brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle a při této mši také zazněla slova plzeňského biskupa Mons. Františka Radkovského, který ovšem nemohl přijet osobně kvůli povodním, proto jeho myšlenky předal shromážděným mladým lidem brněnský biskup Vojtěch Cikrle. (Text promluvy naleznete zde.)

Původní shromaždiště bylo podmáčené a do určité míry i zaplavené, proto se další společný program konal v náhradních prostorách. V kostele Nanebevzetí Panny Marie se sešli poutníci z (arci)diecézí olomoucké, ostravsko-opavské a královéhradecké, mladí lidé z Brna a ostatních českých diecézí nalezli útočiště ve žďárském kulturním domě.

Odpoledne si již mohli účastníci setkání vybrat z nabídky bezmála třiceti zajímavých přednášek a besed na nejrůznější témata z oblasti křesťanství a duchovního života, mezilidských vztahů, vědy, kultury a veřejného života; namátkou jmenujme např. Pohled vojenského kaplana do zákulisí Armády ČR (R. D. Tomáš Holub), Povolání k lásce (Mons. Jiří Mikulášek), zážitky z katolických misií v Guayaně, cest po Asii či pěšího putování do Jeruzaléma nebo Jak si poradit s přirozeným plánováním rodičovství (MUDr. Ludmila Lázničková – mimochodem, vede gynekologickou poradnu na internetových stránkách www.katolik.cz). Mladí lidé si mimo to mohli i zasportovat, navštívit tvořivé dílny a vyrobit si tam malý dárek na památku či pro své blízké, přiložit ruku k dílu při práci pro hostitelské město nebo navštívit domov důchodců.

Ve večerních hodinách se opět všichni shromáždili v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kde vyslechli svědectví zpěvačky Evy Henychové, katechezi českobudějovického biskupa-koadjutora Mons. Jiřího Paďoura a shlédli krátkou filmovou reportáž o XVII. světovém dnu mládeže, který se uskutečnil letos v srpnu v kanadském Torontu. Po závěrečné modlitbě se pak vydali na cestu do svých ubytoven. Na nekonečný zástup mladých, lemující silnici napříč Žďárem, byl úžasný pohled.

Mezitím však stavbaři a vojáci nelenili a na ploše u zimního stadionu postavili náhradní pódium. Přestalo totiž pršet a v odpoledních hodinách se dokonce ukázalo sluníčko. Následujícího dne se tedy – s pomocí Boží – bude konat program podle původního záměru organizátorů na pódiu pod širým nebem.


Časopis vydávaný na Celostátním setkání mládeže je k mání na této adrese.
R.D. Zdeněk Drštka 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest