katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Pátek 16. srpna ve Žďáře nad Sázavou

Dnešní den na setkání byl věnován myšlence smíření s Bohem prostřednictvím Kristova kříže – „Vezmi svůj kříž a následuj mě.“ (Mt 16,24) Mladí lidé se mohli zapojit do společných modliteb s nejrůznějšími řeholními komunitami či hnutími. Pak prošli městem s křížem k hlavnímu pódiu, kde si vyslechli katechezi Mons. Josefa Hrdličky, pomocného olomouckého biskupa. Po kající bohoslužbě byli rozesláni zpovědníci a po zbytek dopoledne i v brzkém odpoledni měli mladí lidé příležitost přistoupit ke svátosti smíření. Na ploše u hlavního pódia i v kostele sv. Prokopa zpovídaly desítky kněží, připojili se i biskupové.

Po obědě se pak účastníci setkání mohli připojit ke křížové cestě či se zapojit do modlitebních skupin, které vedli členové různých hnutí, např. Emmanuel či Komunita blahoslavenství. Od 16.00 probíhaly programy jednotlivých diecézí, brněnská se sešla u hlavního pódia. Do programu se zapojil i Mons. Vojtěch Cikrle, který ke svým diecézanům pronesl několik slov. Mladí lidé mu na závěr programu popřáli k jeho blížícím se narozeninám.

Večerní mši sv. celebroval olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner spolu s biskupy Jiřím Paďourem, Františkem Radkovským, Josefem Kajnkem a Františkem Václavem Lobkowiczem. V homilii zdůraznil potřebu vytrvalosti v těžkých zkouškách, kdy přirovnal určité etapy života k cestě tunelem – i tam je třeba vytrvat v putování, udržovat směr a nescházet z cesty. Po homilii přednesla své svědectví pěstounská rodina – rodiče, kteří adoptovali čtyři děti.Po mši vystoupil na pódium herec Radovan Lukavský, který ke shromážděným mladým lidem hovořil o úloze umění při formování citové složky osobnosti a vybídl je k zachovávání věrnosti křesťanským a všeobecně mravním hodnotám. Vyslovil přesvědčení, že se mladým podaří uchovat čisté srdce přes nástrahy světa. Poté předvedla mládež ze Zlína choreografický výstup na téma Sedm posledních slov Kristových a den byl zakončen modlitbou chval a díků a požehnáním na dobrou noc.
Zdeněk Drštka 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest