katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Ohlédnutí za V. ročníkem Discoshow

Uf, a máme to za sebou ... Řeknou si možná mnozí z těch, kteří tuto jedinečnou akci znovu, či poprvé, připravovali. Ano, byla to opět několika měsíční dřina, kdy se každý ze základního - asi 25-ti členného teamu, snažil dát ze sebe to nejlepší, především proto, aby se to líbilo co nejvíce účastníkům. Kdyby snad někdy někdo chtěl sečíst všechny ty hodiny příprav, vymýšlení, jednání, zajišťování atd. - tak by se možná divil, k jakým cifrám by se dostal.  To píši jen proto, že jsem měl možnost u těch příprav také být a vidět to nasazení, za které všem organizátorům patří fakt velké poděkování. Kdyby do toho nešli, tak by ta Discoshow třeba vůbec nebyla, a to by byla škoda, co myslíte ... ?

Ale oni do toho ten čas, který mohli mimochodem využít pro svoje osobní zájmy - tedy úplně jinak, dali a někteří již po páté. Řekli si, když je to tedy po páté, tak by si to zasloužilo menší oslavu! OK. Ti, co přišli, se mohli opět setkat, povykládat, tanečně se vyřádit, ale také trochu oslavovat. Proto zhruba kolem 22 hod. byly pozvaní na pódium všechny 4 dvojice moderátorů z let 1998 - 2001, kolegové letošní moderátoři s nimi zavzpomínali na jejich moderování za podpory video projekce se sestřihem jejich práce. Proto tam byli pozvaní i další, kteří ve své době dali této akci něco důležitého. Proto byl přivezen dort do tvaru čísla pět - šéfkuchařky si s ním museli dost máknout, aby se všem líbil a hlavně chutnal. Proto se bouchaly Rychlé špunty, zpívalo “živijo”. Proto se měl poznat hlas Radka Habáně, kterému letos, ač  sám moc chtěl, okolnosti nakonec nedovolily přijet.

K oslavám zajisté patřila i sestava pozvaných hostů, kteří zaplnili vstupy mezi asi 45 minutovými disko bloky. Tak bylo možné hned v úvodu vidět mistry světa v hip-hop formacích, mladé z taneční skupiny Beat-up, kteří svojí disko formací podpořili zahájení v KD Rubín. Přišla i taneční skupina z taneční školy Danza, aby předvedli jazzovou choreografii s názvem Zapálený vodnář. Každý vstup si uváděli opět moderátoři z jednotlivých let Discoshow. Někteří se i přímo zapojili do vystoupení. Jako např. při ukázce historického šermu skupiny Urssi nebo během půlnočního překvapení s misionářskou scénkou mladých ze Spojených farností. Velkým potleskem byl oceněn i známý imitátor Václav Faltus, který přijal pozvání organizátorů a přijel se spoustou hlasů pobavit přítomné. 

Zhruba 500 mladých, kteří letos přišli, si mohli zatancovat a doslova se vyřádit ve směsi nejrůznějších hudebních žánrů. Ale i přesto, že se DJ-ové snažili ze všech sil - byli na to letos dva s týmem techniků, někdy i zašli za mantinely dané pořadateli, tak i opět, a snad i ještě intenzivněji, se zvedala vlna různé kritiky na jejich adresu. Je smutným faktem, že dnešní “mladí” jsou spokojenější tím více, čím je styl hudby tvrdší a decibely vyšší. Je to ale správné? A když to tak není, tak to není dobrá akce ....

To základní, na co by se ale nemělo při Discoshow zapomenout je, že se jedná o setkání mládeže - ne tedy jen o obyčejnou diskotéku!! Proto má každý rok nějaké motto, vždy totožné s mottem daným Sv. otcem. Letos tedy: “Vy jste sůl země... Vy jste světlo světa.” Aby se ale stále neopakoval motiv jen se solí a svící, vzali si organizátoři za základ jeden z odstavců dopisu papeže mladým, kde kromě výše uvedených dvou skutečností ještě také velice zdůrazňuje význam misií. A tak i to půlnoční překvapení bylo v tomto duchu vč. dárku - malého “Zápisníku misionáře”.

Také úvodní mše svatá měla více zdůraznit charakter setkání. Nicméně, jak lépe začít, než mší svatou! Tento rok byla navíc obohacena o jeden vzácný symbol. Symbol, který má všechny propojit s mladými celého světa - ano, je to kříž Světových dnů mládeže. Dar Sv. otce mladým celého světa v roce 1984. U tohoto kříže vznikala a rozvíjela se všechna celosvětová setkání a 12. října 2002 u něho klečeli mladí, kteří pak v jeho blízkosti slavili spolu s brněnským děkanem Václavem Sloukem a dalšími 4 kněžími krásnou mši svatou na úvod pátého ročníku Discoshow setkání mládeže Brna a okolí.

 


Stránky o discoshow 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest