katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vážení návštevníci Katolik.cz,
dovolte mi několik poznámek k zadávání nových otázek do naší rubriky "Otázky a odpovědi".
Při vkládání dotazů jsou po Vás vyžadovány položky: jméno, e-mail, otázka a možnost vyjádření, zda se dotaz může také zveřejnit nebo ne. V poslední dobe se množí dotazy, které neobsahují žádné údaje o zadavateli (hlavně ne e-mail) a automaticky dotyčný(á) předpokládá, že dotaz s odpovědí bude zveřejněn.

Zde rád bych uvedl postup, jak se k zadaným dotazům přistupuje:

1. Pokud je u otázky uvedeno, že dotyčný nechce dotaz zveřejnit, jeho rozhodnutí akceptujeme a odpovídáme pouze na zadaný e-mail. Pokud žádný e-mail není uveden, pak není komu odpovídat (to je logické ;-)

2. Pokud je u dotazu povolen souhlas se zveřejnením a je u něj zadán kontaktní e-mail, je odpověd zaslána dotyčné(mu) a záleží na zvážení jáhna (ci kněze), který na dotaz odpovídal, zda tento dotaz zveřejní na stránkách (v rubrice Otázky a odpovedi) nebo ne.

3. Jestliže u dotazu není vyplněn žádný kontakt a tazatel(ka) pouze zaškrtne "Můžete zveřejnit na stránkách" riskuje, že se odpovědi nedočká. Pokud dotaz má velmi osobní charakter je potřeba jej řešit osobně (či po e-mailu), ne však takto veřejně. Záleží pouze a jen na jáhnovi (ci knězi), který na dotaz odpovídá, aby zvážil zda je vhodné daný dotaz (s odpovědí) zveřejnit nebo ne. Tedy "Můžete zveřejnit" se nerovná "Musíte zveřejnit" :-)

"Když nevíš, tak se zeptej" - jak praví název naší knihy (jež vyšla právě z otázek a odpovědí naší rubriky "Otázky a odpovědi") - proto bych vás chtěl povzbudit nebát se zeptat na to, co vás zajímá, co vás trápí, co byste se chtěli dozvědet o Bohu a církvi ...

Při této příležitosti bych také rád připomněl, že žádné reakce návštevníku stránek nemažeme !!! Pouze reakce, které zjevně překračují meze slušnosti a vkusu, jsou tzv. zcenzurovány (tedy místo reakce se objeví náš text: Reakce byla smazána z důvodu ...). Toto je naprosto vyjímečná situace, kdy jistá reakce obsahuje nadávky, vulgární slova, veřejné osočování apod. Je ale vidět, že diskutující jsou kulturní lidé a že tato opatření jsou naprosto vyjímečná.


Otázka s diskusí na téma cenzury zde již byla položena, najdete ji zde.
Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest