katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Dva roky před světovým setkáním mládeže v Kolíně nad Rýnem byly zahájeny přípravy a představeno oficiální logo. Komise z 35 návrhů vybrala předlohu od Joerga Zimmermana. Přinášíme vám krátký komentář a těšíme se na setkání v srpnu 2005.

V levé části loga je zastoupen Ježíš v podobě červeného kříže, který připomíná lásku i utrpení; nejen Boží lásku a Ježíšovu smrt, ale také veškeré naše utrpení a křesťanskou naději ve vzkříšení, která všechno utrpení překonává.
Vedle září hvězda, která vedla mudrce od Východu, a vyjadřuje Boží vedení - je Božím znamením nad místem Ježíšova narození. Podle biblického podání přivedla tři krále / mudrce na místo Ježíšova narození. Tehdy zářila nad betlémským chlévem a dnes se třpytí na kolínským dómem - a chce přivést mladé na místo setkání. Její ohon pak ukazuje na délku putování. Přichází shora a také její zlatá barva poukazuje na Boží původ světla, které osvěcuje temnoty.
Místo setkání je zastoupeno věžemi katedrály v Kolíně, v níž se po staletí uctívají relikvie Tří králů. Jejich červená barva spojuje církev shromážděnou v chrámě a Krista na kříži, neboť prostřednictvím církve je Kristus ukřižovaný a vzkříšený přítomen ve světě.
Modrý oblouk písmena "C" Christus, communio, církev zastupuje Boží nadzemskou milost, která objímá svět a hlavně ústřední téma setkání Přišli jsme se mu poklonit (Mt 2;2).
Spodní část v podobě loďky není jen poukazem na řeku Rýn, ale také symbol církve: Noemovu archu a hlavně křestní omytí.
Marek Slatinský 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest