katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Na základě obdržení nihil obstat z Vatikánu bude v Brně slavnostně zahájen beatifikační proces kněze-mučedníka Jana Buly.


     Ve čtvrtek 25. března se na brněnském biskupství koná tzv. veřejná vstupní sese, kterou brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle za přítomnosti členů tribunálu a notářů zahájí beatifikační proces kněze-mučedníka Jana Buly.
     Jan Bula se narodil 24. 6. 1920 v Lukově u Moravských Budějovic. Po maturitě na gymnáziu studoval bohosloví v kněžském alumnátě v Brně na Antonínské ulici, kněžské svěcení přijal 29. 7. 1945. Jako kooperátor působil v Rokytnici nad Rokytnou, kde ho v dubnu 1951 na základě vymyšleného obvinění zatkla Státní bezpečnost. V listopadu téhož roku nad ním soud v Jihlavě v souvislosti s tzv. babickým případem vynesl předem naplánovaný rozsudek smrti a mladý kněz byl 20. května 1952 v pět hodin ráno popraven.
     Životní příběh Jana Buly na základě řady historických pramenů i osobních svědectví pamětníků beletristicky zpracoval brněnský generální vikář Mons. Jiří Mikulášek v knize Sejdeme se v nebi. Rozhovor s Mons. Jiřím Mikuláškem o Janu Bulovi přinesl Katolický týdeník 8. 12. 2002.

Převzato z internetových stránek brněnského biskupství
Martina Jandlová 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest