katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Internet a počítače pomáhají nejen postiženým

OLOMOUC – Internet se stává již standartní cestou k získávání informací a poslední dobou se i mnoho neziskových organizací připojilo na tuto celosvětovou síť. Jednou z nich, která se na tento nový způsob komunikace přímo zaměřuje je InternetPoradna.cz. Jde o malou neziskovou organizaci, která provozuje bezplatný poradenský server www.internetporadna.cz.

Každý, kdo navštíví tyto stránky si může přečíst víc než 1500 odpovědí odborníků na různá témata. K informacím se dostane v rámci jednotlivých oblastí. Další možností je fulltextové vyhledávání podle konkrétního slova. InternetPoradna je v současné době členěna do sedmi oblastí: zrakového, sluchového, tělesného, mentálního postižení, drog a závislostí, neziskové sféry, duchovního poradenství a psychologického poradenství.

Duchovní poradenství je nově otevřená oblast, která běží od začátku února, v rámci asi nejnavštěvo-vanějšího psychologického poradenství provozujeme také E-linku důvěry. Tu od konce června opakovaně využilo asi stopadesát lidí. Tuto část internetporadny zajištuje Linka důvěry Přerov, kterou provozuje občanské sdružení Kappa help.

Na této adrese jsou kromě klasického poradenství elektronickou cestou pro postižené a pro všechny, kteří si občas neví rady i další služby. Jsou to články, diskuze, seznamy literatury, fulltext a seznamy redaktorů včetně.

Odborní redaktoři poskytují veřejnosti poradenské služby bezplatně. V současnosti odpovídá bez nároku na jakoukoli odměnu na stránkách InternetPoradny celkem 145 odborníků. Přičemž při výběru konkrétního redaktora hraje klíčovou roli region, ze kterého je tazatel. Jednou ze základních myšlenek projektu je možnost osobního setkání mezi tazatelem a odpovídajícím.

V současné době tyto stránky navštíví asi 400 návštěvníků denně a každý den je položeno zhruba 6 dotazů. Odborníci i pracovníci InternetPoradny se snaží, aby byl dotaz zodpovězen do pěti pracovních dnů.

Ivana Herzogová
koordinátorka
 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest