katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
     Městečkem Třebenice v Litoměřické diecézi otřásla vražda katolického duchovního. Osmasedmdesátiletého kněze, kanovníka Ladislava Kubíčka, který přistihl zloděje na faře, pachatel úderem do hlavy smrtelně zranil a poté místo činu zapálil. Hasiči kněze nalezli už mrtvého.
     P. MUDr. Ladislav Kubíček se narodil r. 1926 na Podkarpatské Rusi. Promoval r. 1950 na Masarykově univerzitě v Brně, po ročním zákazu studia, protože odmítl vstoupit do KSČ. Vojenskou službu vykonával u PTP. V lékařské profesi působil na různých místech republiky, překládán často pro náboženské a politické přesvědčení. Nakonec s ním byl – kvůli negativnímu poměru k lidově-demokratickému zřízení – rozvázán pracovní poměr ve zdravotnictví. Nastoupil pak jako horník v Karviné. V roce 1959 byl za podvracení republiky odsouzen a uvězněn. Po amnestii pracoval v Kamenoprůmyslu jako lisovač a brusič. Zároveň vystudoval soukromě teologii, byl tajně vysvěcen na kněze a v roce 1968 biskup Trochta získal státní souhlas k jeho duchovenské činnosti. Od té doby působil na mnoha místech litoměřické diecéze. Kromě pastorační činnosti se zabýval řešením případů hraničních oblastí gynekologie, psychosomatických nemocí, psychiatrie, duchovního života a manželským poradenstvím.

Zemřel v na následky zranění po loupežném přepadení v ranních hodinách 11. 9. 2004.

     Farář Josef Szeliga, Kubíčkův třebenický předchůdce, který nyní slouží v sousedních Libochovicích, k dnešní tragédii uvedl:
„Pro mě je P. Ladislav Kubíček vzorem kněžské služby, vzorem obětavosti, je mi strašně líto a smutno, víte, člověk, který má srdce na dlani, byl zavražděn, já nevím proč, nejsou na to slova a myslím si, že celá společnost by se měla zamyslet, kam to vlastně směřuje, už nic není svaté, ani posvěcená místa, ani fara, ani život lidský, ani hřbitov.“

Pro RV
Miroslav Zimmer
ČRo LT


Převzato z internetových stránek Vatikánského rozhlasu


Vybrané útoky na duchovní po roce 1989

20. prosince 1989 – Byl zavražděn devětasedmdesátiletý farář Josef Konopistský z Načeradce na Benešovsku.

Červenec 1990 – Sedmašedesátiletého duchovního Jaroslava Kadlece z pražského kostela Na Slupi utloukl neznámý pachatel.

19. dubna 1995 – V budově farního úřadu ve Čkyni na Prachaticku bylo nalezeno tělo sedmdesátiletého katolického faráře Jana Preislera. Kněz zemřel předchozího dne po útoku pachatele, který ho zranil na hlavě a zasadil mu sedm bodnořezných ran.

15. září 1996 – Na faře v Brandýse nad Labem byl zavražděn sedmašedesátiletý římskokatolický farář Jaroslav Zbořil. Před smrtí poskytl čtyřiadvacetiletému bezdomovci Josefu Florovi práci. Flora osudného dne zasadil faráři 13 bodných ran. Soud mu vyměřil 13 let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Vrchní soud mu trest později zkrátil na 11,5 roku.

22. října 2002 – Katolického faráře Cyrila Vrbíka z Dubu nad Moravou na Olomoucku zabil vrah sekerou přímo před farou. Loni v srpnu byl vrah, devětadvacetiletý Dušan Kazda z Kralic na Hané na Prostějovsku, odsouzen k doživotí.

11. září 2004 – Zatím neznámý pachatel zabil v Třebenicích na Litoměřicku osmasedmdesátiletého faráře. Poté kolem něho zapálil věci, aby zahladil stopy.

Zdroj: ČTK


Převzato z internetových zpráv idnes


Snad smíme věřit, že tito zavraždění kněží se za nás a za naši zem přimlouvají u Pána… 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest