katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

O.s. Lotos Brno pořádá Den otevřených dveří 

Výročí prvního roku fungování chráněného bydlení pro lidi závislé na alkoholu se rozhodli oslavit klienti a pracovníci o.s. Lotos a při této příležitosti pořádají Den otevřených dveří. Akce se uskuteční přímo v prostorách chráněných bytů na Štěpánské ulici 8 v Brně, dne 17. května od 17 hodin. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si jak klienti bydlí, kam se za rok společného úsilí dostali, a strávit příjemný čas se zajímavými lidmi. 

Je prokázáno, že 70 procent lidí závislých na alkoholu, kteří prošli léčbou, se do jednoho roku vrací k pití alkoholu. K hlavním příčinám návratu k alkoholu patří neexistující rodinné, či alespoň existenční zázemí a také absence intenzivních a účinných doléčovacích programů. Člověk závislý na alkoholu se obvykle po ukončení léčby navrací do prostředí, které jej nepodpoří v jeho abstinenci a on sám nemá dostatek dovedností, které by mu pomohly abstinenci udržet.
Intenzivní doléčovací program o.s. Lotos Brno tak vyplňuje chybějící místo v systému léčby lidí, kteří mají problémy s pitím alkoholu. Klient, který úspěšně absolvuje program, má značnou šanci k úplnému návratu do společnosti. Tento člověk je motivován k hledání práce a v tomto snažení bývá úspěšný. Není tedy pasivním příjemcem sociálních dávek, ale naopak sám přispívá státu odváděnými daněmi, přispívá na sociální i zdravotní pojištění a aktivně splácí své dluhy z minulosti, jež by jinak byly prakticky nevymahatelné. Dalším kladem je specifičnost programu, důraz na odbornou pomoc a doprovodné aktivity pro rodinné příslušníky, které podporují schopnosti klientů při řešení obtížných situací, podporují zdravý způsob jejich života a úspěšný návrat do rodiny a do společnosti. 
Investice do doléčovacích programů nepředstavuje pouze pomoc jedné skupině lidí, kteří se ocitli na okraji společnosti, je především výhodnou a návratnou investicí do budoucnosti.

Další informace: MUDr. Květa Vrbová (o.s. Lotos Brno - tel. 605 918 547 ), Mgr. Petra Smékalová (o.s. Lotos Brno – 608 883 618)


 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest