katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Nová tvář a možnosti stránek Katolik.cz

Dnes, 13. 12. 2005 spouští server Katolik.cz novou verzi internetových stránek. Jedná se především o novou grafickou podobu, ale také o nové možnosti, služby a další vylepšení jednotlivých částí.

Registrace

Hlavní změnou pro uživatele je povinná registrace (pokud již nejste registrováni). Registrace přináší uživateli 2 věci:
1. možnost přispívat do diskusí, vkládání inzerátu v seznamce či inzerci
2. možnost objednat zasílání informací e-mailem (nedělní liturgické texty, novinky na našich stránkách, archiv novinek, denní liturgie či informace o tom, kdo má dnes svátek a jakého světce si připomínáme) Pokud vám přestaly chodit tyto novinky na váš e-mail, zkontrolujte si prosím nastavení nebo se obraťte na webmaster@katolik.cz.

Jedna registrace je platná pro všechny části Katolika.

Pokud si chcete pouze pročítat texty, diskuse, články, soutěže, anketu, inzeráty a všechny ostatní informace, pak se samozřejmě registrovat nemusíte.

Prakticky to pro uživatele představuje pouze to, že se poprvé zaregistruje (stačí vyplnit minimum informací – e-mail, jméno, příjmení, přezdívku a heslo). Pro práci se systémem se pak vždy přihlásíte se svým e-mailem a heslem.

Díky registraci je pro uživatele jednodušší psát reakce do diskusí (navíc jsou automaticky autorizovány), stačí si pouze vybrat, jak chcete vystupovat v diskusích (u otázek a odpovědí nebo u článků apod.). Jsou zde 4 možnosti, co se u napsané reakce o vás zobrazí:
 • pouze přezdívka (nastaveno jako výchozí pro všechny uživatele)
 • přezdívka s e-mailem
 • pouze jméno a příjmení
 • jméno a příjmení spolu s e-mailem

Když tedy chcete přispívat do diskusí, vkládat inzeráty apod., je třeba se na začátku přihlásit do systému. Jakmile jste se jednou přihlásili, vystupujete jako přihlášený registrovaný uživatel na všech stránkách a ve všech částech Katolik.cz.

Po ukončení činnosti na našich stránkách se nezapomeňte odhlásit (viz odkaz v pravém horním rohu) nebo ukončit činnost prohlížeče. Nemusíte se odhlašovat nebo ukončovat činost prohlížeče právě na té stránce, kde jste se přihlašovali, můžete tak činit kdykoli a na kterékoli stránce. Prohlížeč se ukončuje např. výběrem Soubor/Konec na horní liště nebo kliknutím na tlačítko se symbolem × vpravo nahoře. Nezapomeňte, že je třeba zavřít všechna okna spuštěného prohlížeče, nestačí pouze zavřít aktuálně používané okno.


Také celé stránky Katolik.cz prošly jistými změnami. Jedna rubrika zanikla, jiné se transformovaly do jiné formy. Konkrétně zanikla služba lide.katolik.cz, resp. pouze evidence a vyhledávání e-mailových adres. Tato služba nesplnila původní očekávání, proto jsme ji nechali pouze na úrovni objednání služeb a registrace pro diskuse, seznamku či inzerci.

Změny a nové možnosti jednotlivých částí Katolik.cz

Katolik.cz

Dalšího vylepšení doznaly i diskuse. a to jak „Otázky a odpovědi“, tak i „Texty, články, promluvy“. Kromě zjednodušení práce s registrací se přidaly nové funkce:
 • automatické předvyplnění jména (přezdívky), případně i e-mailu u každé nové reakce. To platí pouze pro přihlášeného uživatele; nepřihlášený (neregistrovaný) uživatel reakce vkládat nemůže.
 • Výpis celého „vlákna“, což je zobrazení vybrané reakce včetně „sousedních“, „rodičovských“ reakcí až do první (výchozí) kořenové reakce.
 • Zobrazení předchozí (neboli rodičovské) reakce – u každé reakce je odkaz, který zobrazí reakci, na niž bylo reagováno. U ní opět můžete kliknout na předchozí reakci atd. atd. až do první (kořenové) reakce, která tento strom začala.
 • Zobrazení reakce číslo … – u každé otázky (nebo pod výpisem více reakcí) je zobrazeno číslo každé reakce. Stejně tak se v reakcích můžete odkazovat na jiné číslo reakce, a bude-li si ji chtít jiný uživatel přečíst, má možnost si ji zobrazit.
 • výběr neboli Filtr reakcí – zde si uživatel může zobrazit reakce podle různých kritérií (za několik posledních dní, několik posledních reakcí u vybrané otázky, všechny reakce od konkrétního uživatele, všechny reakce, v nichž se vyskytuje určité slovo, apod.

Určitou modifikací prošla také rubrika Akce. Na jedné straně duplikovala rozcestníky akcí, které jsou na mnohých jiných křesťanských stránkách (např. tisk.cirkev.cz, radiovaticana.cz…), na straně druhé si uživatelé psali o to, abychom zveřejnili jejich akci (koncert, setkání mládeže…) přičemž rubrika Akce byla cestou, jak své akce prezentovat. Jelikož ale i návštěvnost této rubriky stagnovala, rozhodli jsme se celou rubriku Akce nahradit možností přidat svůj tip na pořádanou akci mezi Aktuality, které se zobrazují v pravém menu na všech stránkách a všech částech stránek Katolik.cz. Jsou tak prakticky stále na očích, na každé shlédnuté stránce, což by mělo být k oboustranné spokojenosti.

Seznamka.Katolik.cz

Největšími změnami prošla seznamka. Pro ty z vás, kterým nestačí jen prohlížení inzerátů, ale chtějí si sami nějaký vložit nebo si vyhlédnou nějaký inzerát a chtěli by dotyčného(-ou) pozvat na schůzku on-line, je nutné se nejdříve zaregistrovat a přihlásit do systému (opět vyplní e-mail a heslo). Oproti minulé verzi jsou implementovány nové funkce:
 • přehledný seznam vlastních inzerátů
 • zálohování inzerátů a odpovědí na e-mail
 • schůzka on-line – možnost pozvat jiného uživatele (autora nějakého inzerátu) na tzv. schůzku on-line (jedná se prakticky o soukromý chat pouze mezi těmito dvěma uživateli; podrobněji je to popsáno v nápovědě seznamky)
 • přidána další pole u inzerátů (rodinný stav, vzdělání, výška, citát)
 • možnost jednoduchého filtrování inzerátů (novinkou je také možnost zobrazit pouze inzeráty z příslušné kategorie, kraje… a navíc pouze ty inzeráty, které obsahují fotografii)

Inzerce.Katolik.cz

Inzerce byla rozšířena o další kategorie (Prodám – Koupím – Výměna) a nové rubriky (Elektronika, Nábytek, Zvířata, Různé) a v kategorii Hledám – Nabízím je nově rubrika Doučování, kurzy.

Poradna.Katolik.cz

Gynekologická poradna je téměř beze změn. V pravém menu jsou přidány novinky z webu Cenap.cz (aktuální).

Pohlednice.Katolik.cz

V kategoriích pohlednic byla přidána rubrika Příroda. Vedle pohlednic Vánočních, velikonočních, náboženských motivů a „smajlíků“ je to již pátá kategorie pohlednic, jež můžete posílat. A chystáme další!
Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest