katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tisková zpráva – žehnání studia a zahájení vysílání TV NOE

Biskup Lobkowicz požehná studia televize NOE
Ostrava – Téměř v předvečer zahájení vysílání satelitní televizní stanice TV NOE požehná ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz nové prostory a zařízení televizního studia. Událost začíná v pondělí 8. 5. v budově Telepace na Kostelním náměstí v centru Ostravy od 17.00 hodin. Slavnostního večera se zúčastní na sto pozvaných hostů. 

„To, co se podařilo v posledních měsících vybudovat, je velký dar a my za něj chceme společně poděkovat a poprosit o požehnání pro naši práci,“ uvedl ředitel Telepace, salesián P. Leoš Ryška, který společně s ředitelem Radia Proglas P. Martinem Holíkem stojí v čele nové satelitní neziskové televizní stanice TV NOE. Program televize šíří družice ASTRA 3A a lze ji zachytit digitálním satelitním přijímačem DVB-S na 23,5 stupně. TV NOE je možné sledovat v celé České republice i na Slovensku. 

Zkušební vysílání zahájí satelitní televize TV NOE ve středu 10. 5. v 8.00 hodin ráno. Vysílat bude čtyři hodiny v dopoledním bloku; večerní část programu pokračuje vždy od 18.00 hodin a skončí s půlnocí. Tvůrci televize rozdělili pořady do sedmi základních skupin. Diváci mohou sledovat zpravodajství, publicistiku, dokumentaristiku, hudbu, zábavu, dramatickou tvorbu a duchovní pořady. Na přípravě programu se podílí také brněnské Radio Proglas, významnými partnery jsou slovenští křesťané. Spolupráce se rozvíjí i s televizními studii v Itálii nebo v Polsku. TV NOE bude přebírat i zpravodajské pořady z Vatikánského televizního centra (CTV). 
Více o programu digitální satelitní televize TV NOE na www.tvnoe.cz .

Mgr. Pavel Siuda, Public Relations servis pro TV NOE
Kontakt: siuda@pohotovost.net  
Tel. 731 625 614
 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest