katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Katolická mládež se bude připravovat v Litomyšli Až několik stovek mladých aktivních katolíků zamíří o prázdninách do Litomyšle, kde ve dnech 13. – 19. srpna proběhne Celostátní setkání animátorů, zaměřené na přípravu katolické mládeže pro práci mezi vrstevníky.

Pracovní týden budou mít mladí rozdělený do dvou formačních bloků, prokládaných diskusemi s odborníky a doprovodným programem. Stěžejní témata zaměří jejich pozornost ke Katechismu katolické církve a na modlitbu. V diskusích se budou zabývat společenskými, politickými, psychologickými, etickými, mediálními a náboženskými otázkami, které jsou úzce spjaty se životem dnešní mládeže.

Setkání se zúčastní na pět stovek mladých, tzv. animátorů. Jedná se o mladé lidi, kteří vedou skupiny mládeže, podílejí se na vyplnění jejich volného času a pomáhají při nejrůznějších aktivitách - od charitativních činností až po dětské tábory. Jde o preventivní působení mládeže mezi vrstevníky a na mladší generaci na bázi křesťanského hodnotového systému. Více jak sto dobrovolníků se bude podílet na závěrečných přípravách setkání v Litomyšli už od 9. srpna. V průběhu týdne dorazí mezi své mladé do města Bedřicha Smetany také čeští a moravští biskupové. Místní občané jsou zváni na všechny bohoslužby a na kulturní večer na zámku ve středu 16. srpna. Poděkování patří už nyní všem občanům Litomyšle, kteří ubytují některé z mladých účastníků ve svých domovech.

Organizátory celé akce jsou Sekce pro mládež České biskupské konference a Asociace křesťanských sdružení mládeže (AKSM).

Zástupci médií jsou srdečně zváni na tiskovou konferenci, která se v rámci setkání uskuteční ve středu 16. srpna za přítomnosti Mons. Jiřího Paďoura, biskupa zodpovědného při ČBK za mládež, dále ředitele Sekce pro mládež ČBK, zástupců z řad účastníků setkání a hostí.

Ondřej Luštinec
tiskový mluvčí setkání 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest