katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Již 495 mladých katolíků, kteří se připravují na práci mezi svými vrstevníky, se přihlásilo na Celostátní setkání animátorů (CSA). Akce, která se koná 13.-19.8.2006 v Litomyšli, ovšem není určená jen jejím přímým účastníkům, ale programem chce oslovit i obyvatele hostitelského města.

V tuto chvíli je jisté, že se setkání zúčastní téměř 500 mladých, jejich číslo může ještě stoupnout. Zavítají mezi ně desítky odborníků, kteří budou přednášet a diskutovat o tématech jako křesťan ve veřejném životě, ekumenismus, služba církve ve vězení, homosexualita, reality show, drogy, alkohol, okultizmus, Kristus na internetu, apod. Součástí setkání je kulturní večer se známou skupinou Marcipán, který proběhne v areálu litomyšlského zámku a je otevřený veřejnosti.

Každý je zván na bohoslužby, které se budou v průběhu setkání konat v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek vždy v 11.15 hodin ve farním kostele, ve středu již v 7.30 hodin v amfiteátru litomyšlského zámku. Závěrečná slavnostní mše svatá začne v sobotu 19.8.2006 v 10.00 hodin a bude jí předcházet průvod účastníků setkání od Orion Arény do farního kostela. Mše svaté obohatí hudbou a zpěvem dvacetičlenná schola z Ostravy Zábřehu.

Zájemci mohou také navštívit koncert skupiny Heaven's Shore, která bude hrát v pátek 18.8.2006 na Toulovcově náměstí. Koncert je pořádán ve spolupráci s městem Litomyšl. Heaven's Shore je oblíbená slovenská křesťanská skupina složená z hudebníků různých denominací a národností.

Tisková konference o CSA se uskuteční ve středu 16.8.2006 od 14.00 hodin za přítomnosti Mons. Jiřího Paďoura, biskupa delegáta pro mládež při České biskupské konferenci (ČBK), ředitele Sekce pro mládež ČBK P. Víta Zatloukala, zástupců z řad účastníků setkání a hostů. Tisková konference se koná v budově základní školy v ulici U Školek 1117 v Litomyšli.

Ondřej Luštinec
tiskový mluvčí setkání
pro podrobnější informace:
mobil: +420 737 875 124 e-mail: ondrej.lustinec@signaly.cz 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest