katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Celostátní setkání animátorů (CSA) v Litomyšli skončilo

Přes pět set mladých katolíků – animátorů, deset českých a moravských biskupů, desítky kněží a jáhnů, přednášejících odborníků a dalších hostů, se zúčastnili CSA v Litomyšli. V sobotu ho ukončila mše svatá spojená s vysláním mladých dobrovolníků - volontérů, kteří budou zdarma jeden rok pracovat v různých farnostech pro děti a mládež.

V pátek dopoledne, předposlední den setkání, přednášel P. Jan Balík o Katechismu katolické církve. Ve čtvrt na dvanáct následovala mše svatá, kterou vedl Mons. Dominik Duka, s kterým z Královéhradecké diecéze přijel i arcibiskup Karel Otčenášek. Ten při přivítání v litomyšlském farním kostele sklidil několikaminutový potlesk. Bylo vidět, že svědectví, které představuje celý arcibiskupův život, mladí silně vnímají a mají k němu úctu. Mons. Otčenášek také v pátek odpoledne spolu s animátory meditoval u kříže.

Večer vystoupila na Toulovcově náměstí v Litomyšli mezinárodní křesťanská hudební skupina Heaven´s Shore, která pochází se Slovenska. Koncert volně přístupný veřejnosti navštívila i řada občanů Litomyšle.

Po ranním závěrečném sobotním setkání v Orion aréně – hale, kde se mladí scházeli při společném programu – se všichni účastníci vydali v průvodu přes centrum města do farního kostela. Jejich cestu provázely zpěv i modlitba.

Sobotní mši svatou celebroval Mons. Jiří Paďour, biskup odpovědný za pastoraci mládeže v ČR. Ve své promluvě použil slova současného papeže Benedikta XVI.: „Dnes se objevuje nová snaha hledat, znovu se dobrat víry. Víra se nabízí jako odpověď.“ Hovořil také o manželství a mladé vyzval: „Buďte věrní tomu, komu slíbíte lásku, úctu a věrnost.“

V závěru mše svaté Mons. Paďour projevil díky volontérům, kteří rok zdarma pracovali ve farnostech Zátor, Jablonné nad Orlicí a Ústí nad Labem. Zároveň vyslal a požehnal volontérům novým. Všem přítomným nakonec poděkoval za uplynulé setkání a animátory vyzval, aby začali pracovat na přípravách Celostátního setkání mládeže, které proběhne v srpnu 2007 v Táboře. Podle očekávání by se ho mělo zúčastnit asi 5000 mladých věřících.

Ondřej Luštinec
tiskový mluvčí setkání 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest