katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Občanské sdružení LOTOS Brno zahájilo realizaci nových projektů

Občanské sdružení Lotos Brno vzniklo v roce 2003. Jeho posláním je pomáhat lidem se závislostí na alkoholu, kteří se vlivem svého onemocnění ocitli na okraji společnosti, vést samostatný, střízlivý život. Sdružení nabízí kromě dalších služeb především byty na půl cesty pro muže a pro ženy, specifický terapeutický program či poradenství pro osoby závislé na alkoholu a jejich rodiny.

V prosinci loňského roku zahájila činnost Kancelář podporovaného zaměstnávání (KPZ). Služby KPZ jsou určeny lidem se závislostí na alkoholu z Brna a okolí, kteří si z jakéhokoliv důvodu obtížně hledají zaměstnání. Jednou z hlavních služeb KPZ je podporované zaměstnávání, tedy podpora při hledání a udržení si zaměstnání na otevřeném trhu práce, ale pracovní asistenti podporují uživatele také při nácviku dovedností potřebných pro získání zaměstnání, poskytují pracovně-právní poradenství či pomoc při jednání s ÚP. Nově se součástí služeb KPZ stalo také sociální poradenství či odborné právní poradenství poskytované externím odborníkem. Veškeré služby KPZ jsou poskytovány bezplatně.

V září tohoto roku zahájilo občanské sdružení Lotos Brno realizaci projektu Psychosociální rehabilitace a podpora zaměstnanosti osob závislých na alkoholu. Předmětem tohoto projektu podpořeného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci OP RLZ je zejména rozšíření stávajících služeb o.s. Lotos Brno o kvalifikovanou, specifickou a dostatečně odbornou pomoc osobám závislým na alkoholu při hledání a udržení si zaměstnání. Dalším z cílů projektu je zapojení pracovníků organizace do vzdělávacího programu zaměřeného na uplatňování standardů kvality sociálních služeb. Projekt bude realizován 22 měsíců a jak říká Petra Smékalová, vedoucí kanceláře Lotosu: „Pomáhat chceme jak našim současným klientům, tak i dalším osobám, které o naše služby projeví zájem a budou splňovat podmínky projektu“.

V současné době provozuje občanské sdružení Lotos Brno tři byty na půl cesty pro muže i pro ženy a vyplňuje touto zatím ojedinělou službou další prázdné místo v péči o osoby závislé na alkoholu, čímž přispívá také k budování komplexní sítě psychosociální rehabilitace.

Více o projektu podpory zaměstnanosti i o službách a aktivitách o.s. Lotos Brno se dozvíte na webových stránkách organizace www.lotos-brno.cz.
 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest