katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Výtvarná a vědomostní soutěž k výročí brněnské diecéze startuje

K 230. výročí založení brněnské diecéze pořádá Biskupství brněnské kromě řady jiných aktivit výtvarnou a vědomostní soutěž, jejíž organizací je pověřeno Diecézní katechetické centrum.

Brno: Soutěž o brněnské diecézi má tři základní formy:


1. výtvarnou – je určena dětem od předškolního věku po 3. třídu ZŠ

2. vědomostní – pro žáky od 4. do 9. tříd

3. internetovou vědomostní – pro studenty SŠ, VŠ a dospělé (bude spuštěna 1. března 2007 na http://www.biskupstvi.cz/rokdieceze).

Podrobná pravidla k celé soutěži a podklady pro farní kola vědomostní soutěže (4. až 9. třída) jsou od 1. února 2007 k dispozici na http://www.biskupstvi.cz/rokdieceze/ nebo lze o ně požádat
Diecézní katechetické centrum, Petrov 5, 601 43 Brno, tel. 543 235 030, kl. 227, 247 nebo 257; kc.brno@biskupstvi.cz.

Obrázky do výtvarné soutěže se posílají do 20. dubna a vítězové budou vyhlášeni a odměněni 21. května, kdy bude také v brněnské katedrále zahájena výstava vítězných obrázků.

Farní kola vědomostní soutěže budou probíhat do konce března, třetina zúčastněných postoupí do kola děkanátního. Finále potom proběhne na brněnském biskupství rovněž 21. května, v den, kdy diecéze slaví výročí posvěcení katedrály sv. Petra a Pavla. Pro obě soutěžní kategorie (4.- 6. třída a 7. – 9. třída) jsou připraveny jako odměna zajímavé ceny, např. počítač, mobil nebo přehrávač MP3.

Internetová soutěž bude vyhodnocována každý měsíc od března do listopadu. Vítězové obdrží knižní odměny. Závěrečné losování této formy soutěže pak proběhne 1. prosince 2007 – v den oslav založení Biskupství brněnského. Absolutní vítěz internetové soutěže obdrží soupravu pro satelitní příjem TV.

Martina Jandlová 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest