katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Informace o projetu eBreviar.cz

Milí přátelé,
možná jste již zaznamenali, že se na českém katolickém internetu objevil nový zajímavý projekt, který nese název eBreviar.cz Jak již název napovídá jedná o modlitbu breviáře, tedy "Denní modlitby církve", která není v dnešní době už jen výsadou kněží a zasvěcených osob, ale je doporučena k prohloubení duchovního života každému věřícímu.

Protože tato modlitba v knižní podobě nemusí být dostupná každému, orientace v textech breviáře bývá někdy náročná, a protože se jedná o modlitbu určenou pro jednotlivé hodiny dne a jak známo breviář nenosíme vždy u sebe, rozhodli jsme se přenést tištěný breviář do elektronické podoby, který bude k mání na internetu zdarma. Do budoucna se počítá i s možností modlitby z přístroje PDA, či mobilního telefonu.

Samotný projekt je nekomerční a vyvíjí se s podporou České biskupské konference. Rozvoj tohoto projektu je postaven na dobré vůli ochotných lidí, kteří se sami zapojí do počešťování slovenské verze, na níž je náš český projekt postaven. Zaujala-li vás myšlenka elektronického breviáře, více se dozvíte na: www.ebreviar.cz

P. Jan Franta

Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest