katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Vážení návštěvníci Katolik.cz,

Dnes, kdy slavíme 8. "narozeniny" domény Katolik.cz, bychom Vám chtěli zprostředkovat a ukázat jak pokračoval vývoj tohoto webu.

Historie webu "Katolík" sahá až do října 1998, kdy vznikly stránky (na provizorní adrese) původně zaměřené na katolickou mládež. Portál vznikl jako soukromá iniciativa Petra Handlara a jáhna (dnes již kněze) Vojtěcha Protivínského. Zpočátku se jednalo o několik statických stránek zaměřených na život mládeže, informace o akcích pro mládež (doplněné fotografiemi), pravidelná soutěž, svědectví lidí o Bohu a další informace o katolické církvi.

Dne 22.3.1999 byla zaregistrována doména Katolik.cz a stránky se stále rozrůstaly, doplňovaly a aktualizovaly a také vznikaly nové rubriky. Od počátku byla navázána úzká spolupráce s DCM v Brně, brněnským biskupstvím a několika knězi. Především díky jejich snaze a podpoře, mohl Katolík poskytovat návštěvníkům kvalitní a potřebné informace, které byly v souladu s učením katolické církve.

Začátkem roku 2001 došlo k výrazným změnám, jak ve struktuře webu, tak i v zaměření. Web přestal být výhraně zaměřen na katolickou mládež a stal se z něj portál, na kterém se zveřejňují informace užitečné nejen pro katolíky, ale pro všechny křesťany a podle zpětných reakcí vidíme, že může posoužit i "nevěřícím". Další podstatnou změnou bylo rozdělení webu na 5 základních celků (Katolík, Křesťanská seznamka, Inzerce, Gynekologická poradna, El. pohlednice), což zůstalo až do dnes (obohacené o nové funkce a možnosti).

Velmi důležitým momentem pro rozvoj projektu Katolik.cz bylo navázání spolupráce s P. Petrem Šikulou. Díky tomu, že se vždy našlo dost lidí (a to především i ze strany kněží), kteří byli ochotni věnovat tomuto dílu svůj čas, se mohl tento web stále více rozvíjet, být živý a dynamický. Proto zvláštní poděkování patří také Zdeňku Drštkovi, P. Marku Slatinskému, P. Petru Nešporovi, paní doktorce Lázničkové ze sdružení CENAP a spoustě dalších lidí.

Velký vliv na rozvoj jste měli i vy - návštěvníci webu Katolik.cz - kteří jste svými připomínkami, příspěvky, nápady k vylepšování i konstruktivní kritikou přispěli dnešní podobě webu. Chtěl bych vám tedy poděkovat a popřát mnoho příjemných a užitečných chvil strávených na našem webu a všem kolegům - spolupracovníkům popřát Boží požehnání, trpělivost a sílu do dalších let ;-)


P.S. ukázka vývoje vzhledu webu:


První verze stránek 1998-2001


Druhá verze 2001-2005
(omlouváme se za chybné-neúplné zobrazní grafiky)


Současný vzhled (od konce roku 2005-...)

Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest