katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Nová verze programu "Liturgický kalendář 3.2"

Do nové verze 3.2 jsou doplněny následující funkce:
1. Týdenní kalendář - kompletní zobrazení kalendáře na celý týden (citace liturgie, občanský a liturgický kalendář, název dne). Možnost výběru dne (kliknutím myší) a následný "Přechod na vybraný den". Je možné "listovat" kalendářem po týdnech či přímý přechod na vybraný měsíc nebo rok (vpravo nahoře).

2. Možnost připojení fotografie k výročím a svátkům zadaných uživatelem (ve volbě "Můj kalendář - Správa výročí a svátků). Stačí pouze zadat cestu k fotografii (musí být soubor .JPG !) a zvolit vzhled fotky, jak je uložena na disku (na výšku / na šířku). Program pouze nastavuje náhled, nikoliv zajištění transformace otočení obrázku.

3. Přidány ikonky po hlavní menu - umožňuje rychlý přístup k nejčastěji používaným volbám. Byly přidány také následující klávesové zkratky:
Ctrl+H - hledání jména, světce
Ctrl+D - možnost ručního zadání konkrétního data
Ctrl+T - zobrazení týdenního kalendáře

4. Do "Archivace" a "Obnovy" údajů v menu "Můj kalendář" doplněna možnost úklidu/obnovy fotografií, které jste si přiřadili k jednotlivým výročím (fotografie jsou uloženy v databázi, proto úklidem a následnou obnovou na jiném počítači (v programu Liturgický kalendář), lze fotografie u výročích prohlížet)

5. V menu "Nastavení" lze nastavit nebo potlačit zobrazování fotografie (u výročí, které připadá na vybraný den) při posunu kurzoru myši na text "Můj kalendář výročí na vybraný den" či text "(obsahuje foto)". Lze rovněž nastavit počet sekund zobrazení této "plovoucí nápovědy" - fotografie.

6. V exportu do MS Outlook se kromě svátku, světce a citací denní liturgie exportuje také název dne (tedy např. "Popeleční středa", "3. neděle v mezidobí" apod.)

Zde si tyto novinky ve verzi 3.2 můžete prohlédnout v krátké animaci

Programy můžete stahovat v nové sekci "Stažení programů" na adrese http://download.katolik.cz/

Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest