katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

V Hradci Králové se setkají mladí z Česka, Litvy, Německa a Španělska

Ve dnech 2. až 16. 8. 2008 proběhne v Hradci Králové mezinárodní výměna katolické mládeže, která navazuje na podobná setkání, která proběhla v minulých letech v Německu, Litvě a ve Španělsku. Po třech letech se hostitelskou zemí setkání stává Česká republika, do které se vypraví mladí lidé z uvedených zemí.

Čtyřstranná mezinárodní družba má nicméně daleko starší kořeny. Již od devadesátých let jsou diecéze Magdeburg v Německu a Kaisiadorys v Litvě v úzkém kontaktu. První výměna mládeže mezi oběma zeměmi proběhla již v roce 1995. Po roce 2005, kdy se uskutečnil Světový den mládeže v německém Kolíně nad Rýnem, se k partnerství přidaly i diecéze Cartagena ve Španělsku a Hradec Králové.

Nadcházející akci pro cca 70 účastníků pořádá Diecézní centrum pro mládež Biskupství královéhradeckého pod záštitou primátora města a za podpory Evropské unie z programu Mládež v akci, kterou lze prohlásit za velmi štědrou, protože pokrývá většinu nákladů spojených s výměnou, a to včetně dopravních.

Ústředním tématem setkání je přátelství v duchu Saint-Exupéryho knihy Malý princ. Účastníci se mu budou věnovat formou katechezí a následných diskusí.

Součástí programu bude také několik cest mimo Hradec Králové. Návštěva Prahy bude příležitostí především pro uvědomění si evropského kulturního kontextu a historické vazby mezi Českými zeměmi a národy zahraničních účastníků akce. Dále je plánována účast na svatovavřinecké pouti na Sněžku, část programu se odehraje také v Diecézním centru života mládeže Vesmír Deštném v Orlických horách a na poutním místě Neratově, kde se kromě jiného účastníci dotknou problematiky českého pohraničí v perspektivách viny a odpuštění.

Dalším bodem programu má být den sociální angažovanosti, ve kterém účastníci nabídnou svou práci, případně krátký kulturní program v nemocnici či domově důchodců.

Kromě toho je do pořadu zařazeno velké množství sportovních, poznávacích i jiných her, výlety, tvořivé dílny a společná modlitba. Při tom všem budou mít účastníci příležitost se lépe poznat a navázat tak na přátelské vztahy, což je jedním z hlavních cílů projektu.

Kontaktní osoba: Mgr. Karel Macek, koordinátor projektu, telefon 737 215 337 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest