katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Vážení návštěvníci Katolik.cz,
dnes, na Slavnost narození sv. Jana Křtitele, zveřejňujeme nově aktualizovanou a zcela přepracovanou rubriku „Rozcestník farností“ - http://farnost.katolik.cz/.

V naší databázi je téměř 500 odkazů na farní webové stránky z celé ČR. Seznam farností si lze zobrazit nejen podle diecézí a děkanátů, ale také podle krajů, či podle názvu (kliknutím na počáteční písmeno z názvu farnosti) nebo využití hledání dle názvu farnosti nebo zadáním alespoň části názvu farnosti.

V současné době je seznam odkazů aktuální a všechny adresy by měly být funkční. Jedná se (pravděpodobně) o nejrozsáhlejší interaktivní seznam webů farností na českém internetu. Jak se tato rubrika bude rozvíjet do budoucna, záleží ve velké míře také na vás – návštěvnících našeho webu a také na správcích farních webů.

Budeme rádi, když odkazy na všechny nově vznikající farní webové stránky přidáte do našeho seznamu. Stejně tak i v případě změny hostování na jinou adresu či jakýchkoliv jiných změn, můžete údaje zaktualizovat. Kliknutím na odkaz „Aktualizace“, který je u každé zobrazené farní stránky, můžete aktivně změnit údaje o farnosti. Poté, co tuto změnu prověříme a autorizujeme, tak se ihned objeví v seznamu farností už podle nově zadaných údajů. Toto nemusí dělat nutně správce farního webu, ale kdokoliv (kněz, farník, či jakýkoliv návštěvník dané farní stránky, kdo ale zná správné údaje).

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na obnově rubriky „Rozcestník farností“, věříme, že Vám může pomoci třeba i teď, kdy budou začínat prázdniny a dovolené, kdy budete více cestovat a hledat, kdy je v neděli mše atd. Je dobré se také přesvědčit, kdy byly stránky zvolené farnosti naposledy aktualizované a případně si informace ověřili u správce farního webu či přímo u místního faráře.

Na otázku: "Jak se bude seznam rozšiřovat o nové odkazy a jak moc bude aktuální?", tak bych odpověděl slovy klasika – Járy Cimrmana - „Vše záleží jen na vás, na nás a hlavně teda na vás“ :-)

Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest