katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Křesťanská konference je ještě mladá–slaví letos své dvacetiny 

Katedrálu sv. Petra a Pavla na tzv. Petrově v Brně zaplnily ve středu večer 8. července 2009 stovky křesťanů. Mší, která tu začala v sedm hodin večer, byl zahájen jubilejní 20. ročník Katolické charismatické konference. Toto setkání potrvá od středy 8. do neděle 12. července a v Brně se koná již potřetí. Záštitu nad konferencí převzali biskup Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle a rovněž náměstek primátora města Brna MUDr. Daniel Rychnovský.

Podmínky pro ni jsou na brněnském výstavišti opravdu výborné, takže organizátorům zbývá „jen“ vylepšovat organizaci a udržovat a obnovovat organizační tým.

Uspořádání  tak obrovského setkání totiž není žádná  hračka, vždyť ve středu odpoledne bylo registrováno již 2000 účastníků. Konečné množství návštěvníků konference se ale podle odhadů vedoucího organizačního týmu Josefa Dvořáčka bude blížit 6000, takže se zřejmě prolomí loňský rekord. Tradiční ubytovací kapacity, které pořadatelé konference dosud využívali, byly již několik týdnů dopředu téměř zcela vyčerpané. Lidé se sjíždějí z celé republiky, ale i ze zahraničí, zvláště ze Slovenska. Účastníci konference nejsou omezeni ani konfesně – konference je ekumenická, to znamená, že je otevřená nejen katolickým, ale i ostatním křesťanům a dalším lidem, které svou náplní přitáhne.  

Program konference je v podstatě již ustálený, což neznamená, že není pestrý. Obsahuje přednášky, společnou modlitbu i modlitbu v tichosti, bohoslužby, večerní posezení či krátká divadelní představení. Přednášejí známě osobnosti z Čech, Moravy, ale i ciziny. Letos nás navštíví Charles a Sue Whiteheadovi z Anglie. Charles Whitehead je jedním z nejzkušenějších vedoucích hnutí charismatické obnovy vůbec a působí po celém světě. 

A tak lidé přicházejí na výstaviště, kde se obyčejně nabízejí lepší a nejlepší výrobky všeho druhu, aby vyšli vstříc Bohu, jak je vybízel při středeční večerní mši biskup Vojtěch, protože on je umí občerstvit. Také dobrý artikl – a zadarmo! 

Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest