katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Týden modliteb za mládež - TMM 21. - 28. 3. 2010

Prosíme věnujte jeden týden modlitbě za mládež. Cíle tohoto týdne jsou tři:
  • doprovázení aktivit mládeže a aktivit pro mládež společnou modlitbou, protože „bez Božího požehnání, marné lidské namáhání“,
  • má pomoci mladým lidem uvědomit si, že jsou živou součástí živého společenství církve,
  • naše farní společenství mohou v tomto týdnu více vnímat krásu i náročnost tohoto životního období, mohou se zamýšlet jaké je opravdu místo mladých lidí a jak je možno je konkrétně podpořit.
Zde si můžete stáhnout (nebo webových stránkách www.brno.signaly.cz) texty Týdne modliteb za mládež: text z Písma svatého, texty z promluv Benedikta XVI., podnět k zamyšlení a návrh osobního úkolu, a přímluvy na každý den týdne od 21.3. do 28.3. 2010.

Modlitba za mládež je určena k modlitbě ve farním společenství (např. přede mší svatou), zároveň je však možno ji dát nemocným a starším lidem, aby ji zařadili do svých denních modliteb. Zamyšlení a úkoly pro jednotlivce jsou jen základní pomůckou sloužící k tomu, aby v životě nezůstalo jen u slov, nýbrž aby se slova modlitby přelévala do života a naopak. Přímluvy jsou určeny pro užití při mši svaté ve farním společenství, ale také k osobní modlitbě. Zkuste se ve farnosti scházet ke společné modlitbě (zvláště mladých) každý den ve stejnou dobu.

Na Diecézním centru pro mládež si můžete vyzvednout samolepku TMM.

Roman Kubín
 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest