katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Mladí věřící ze signály.cz vydali knihu

Čtyřicet dva blogových příspěvků ze signály.cz tvoří nový titul, který se tento týden objevil na pultech křesťanských knihkupectví. Nese název Klávesnicí mezi nebem a zemí. Redaktoři knihy vybírali z více než třiceti tisíc příspěvků, které mladí publikovali od léta 2007, kdy signály.cz umožnily všem založit si vlastní blog a publikovat na něm svoji tvorbu. "Nechtěli jsme vybírat nějakých 40 nej, protože by to v takovém množství ani nebylo proveditelné, seskládali jsme tak dohromady příspěvky, které popisují pohled mladých ze signály.cz na život člověka od početí až do smrti a vlastně i po ní," komentuje výběr hlavní redaktor knihy Martin Venclů. Za pozornost stojí i nádherné ilustrace, které nakreslila též jedna z uživatelek signály.cz.

Stejně jako je pestré složení uživatelů signály.cz, jsou pestré i styly příspěvků v této knize. Najdete zde poezii, příběhy, reportáže, fejetony... U každého autora najdete i adresu jeho blogu a můžete se tak podívat na jeho další tvorbu. Svoji hlavní myšlenku - podpořit setkávání mladých věřících lidí - signály.cz začlenily i do této knihy. Na konci každého příspěvku je kolonka pro podpis autora a mladí se tak mohou s autory setkávat a nechat si je do knihy podepisovat na nejrůznějších akcích. Velká autogramiáda bude například na Studentském Velehradu na konci dubna a o týden dřív ve čtvrtek 22. 4. proběhne přímo v knihkupectví nakladatelství Cesta, které knihu vydalo.

"Pro mne, zástupce generace, která prožila mládí v jiném světě, bez mobilů a mailů a hlavně bez svobody, která by zaručovala, že je možné veřejně a přitom otevřeně a důvěrně mluvit a psát o Bohu a Božím světě, je to krásná příležitost nahlédnout do světa dnešní mladé generace," říká o knize Mons. František Radkovský, který dlouhodobě fandí celému projektu signály.cz.

"Kniha je výsledkem jednoho z pokusů jak zhmotnit virtuální prostor tohoto webu pro mladé věřící a přiblížit tak naši práci těm, kteří na internetu netráví tolik času," komentuje vydání knihy Jan Šedo, koordinátor projektu signály.cz. "Navíc mnozí z autorů by si nemohli dovolit vydat knihu vlastní a tohle je cesta jak zvěčnit jejich kvalitní tvorbu. Další podobnou příležitostí bude výstava, která bude poskládaná z vítězných fotografií a básní ze soutěže při příležitosti dubnového tématu měsíce na signály.cz Krása stvoření," dodává.

Kniha je dobrým dárkem či nenáročným povzbudivým čtením na cesty. Knihu si můžete objednat buď přímo na www.signaly.cz nebo ji naleznete v každém křesťanském knihkupectví.

Vojtěch Trmač
manažer signály.cz
http://www.signaly.cz/
komunitní web křesťanské mládeže
 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest