katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Anotace časopisu Rodinný život 4/2011 – Domácí násilí

Nové číslo časopisu Rodinný život se tematicky týká především lidí, kteří zakouší fyzickou a psychickou bolest od svých nejbližších. Domácí násilí je nejrozšířenější a zároveň nejskrytější formou násilí v naší společnosti. Jakými rozličnými způsoby se projevuje? Jak se můžeme a máme bránit a jak pomoci? Na koho se obrátit? Proč je toto téma často tabuizováno a nahlíženo prizmatem předsudků? Odpovědi jsme hledali v rozhovorech s odborníky, vědeckých pracích i svědectvích žen a mužů, kteří otevřeně vyprávějí o různých formách násilí v jejich rodině a okolí. Psychoterapeutka Ivana Jakubeková přibližuje fungování Krizového a intervenčního centra pro děti a mládež v Brně. Další z příběhů Jakuba a Katky od paní Muroňové je především o respektu k jedinečnosti a důstojnosti toho druhého.

V pravidelných rubrikách týkajících se výchovy a vztahů naleznete například povzbuzení k odvaze být rodičem a vzorem, navzdory chybám, kterých se dopouštíme. Stejně jako v předchozích číslech nechybí pohádka na dobrou noc, další z voňavých receptů pana Nágla, setkání s želvičkou Loudalkou, soutěže, křížovka a pozvání na zajímavé podzimní akce. Využijte rovněž příležitosti zapojit se tvůrčím způsobem do celoroční soutěže Křest v naší rodině.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: rodina@arcibol.czZ časopisu vybíráme k přečtení: Za sousedovi dveřmi - úvodník

Naděje je tady stále – rozhovor s MUDr. Jitkou Krasovou o jejím dětství poznamenaném domácím násilím i lékařské praxi

Násilí v křesťanských rodinách – svědectví z praxe

O vztekání – další z katechetických příběhů želvy Loudalky
 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest