katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Anotace časopisu Rodinný život 5/2011 – Předávání víry

Snaha předávat vzácný dar víry dětem, těm maličkým i dorůstajícím, je současně obohacením a pozváním k prohloubení víry vlastní. Nové, předvánoční číslo časopisu Rodinný život je o objevování tohoto obdarování. Rozhovory přibližují život a aktivity Komunity Blahoslavenství a Komunity Benediktus. Otec Rudolf Smahel vypráví o tom, že vnitřní pravdivost je nejlepším svědectvím. Kateřina Lachmanová přibližuje spiritualitu laiků. Kardinál Antonelli, předseda Papežské rady pro rodinu, se zamýšlí nad povoláním rodiny. I drobné rodinné rituály mohou mít mnohem větší hodnotu, než se nám na první pohled zdá.

V pravidelných rubrikách týkajících se výchovy a vztahů se dočtete, proč pečovat o úctu v manželství a jak ji projevovat. Děti se zaposlouchají do pohádky na dobrou noc, želvička Loudalka je seznámí s růžencem. Nechybí soutěže pro malé i velké, křížovka a pozvání na zajímavé adventní akce. S přáním požehnaného vánočního času je přiloženo malé překvapení.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 253, e-mail: rodinnyzivot@email.cz

Ukázky článků z tohoto čísla:

V hliněné nádobě – úvodník Šárky Chlupové

Jak se modlí na Modletíně – rozhovor o předávání víry v komunitě Benediktus, v níž společně žijí hendikepovaní lidé a jejich asistenti.

Rituály v duchovním životě rodiny – rituály obohacují život rodiny a umožňují prožít plně významné okamžiky. Se zkušeností s vytvářením rituálů ve vlastní rodině se podělila Ludmila Novotná.

Setkání – meditace nad příběhem malého Samuela, kterého známe z knihy Starého Zákona.

Krtkova kapsička – další z vtipných receptů Luboše Nágla, tentokrát motivovaný slavným příběhem jedněch kalhotek s velkou kapsičkou.

Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest