katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Den otevřených dveří v Centru naděje a pomoci - dne 23. 3. od 9 do 14hod.

Centrum naděje a pomoci,známé též pod zkratkou CENAP, působí v Brně již více než 18 let Od počátku CENAP působí v oblasti úcty k životu od početí po přirozenou smrt. Snažíme se vést veřejnost k podpoře a úctě k manželství jako nenahraditelného svazku mezi mužem a ženou. Nejen že se snažíme vést své klienty k tomu, aby nepodstupovali umělé potraty, umělé oplodnění, neužívali žádnou antikoncepci (nejen tedy hormonální), ale snažíme se i ukázat jim cestu, jak problém řešit.

Jsme jediní v republice, kdo má současně jak gynekologickou ambulanci, tak poradnu přirozeného plánování rodičovství. Zřejmě jsme jediné zařízení v celé České republice, kde při řešení neplodnosti není používána tolik zdraví poškozující stimulace ovulace. A při tom léčba neplodnosti je v našem centru velice úspěšná.

Jednoznačně ve své práci upozorňujeme na to, že užívání hormonální antikoncepce není "léčba", nepravidelnosti cyklů neřešíme ale ani nasazováním hormonů "naslepo", zásadně léčíme v souladu s tím, jak organismus alespoň částečně funguje. Neustále upozorňujeme na to, že vyšetřování v těhotenství na možné vývojové vady dítěte ve skutečnosti představuje jednání proti manželskému slibu plného přijetí dítěte, bez podmínek. Domnívám se, že toto je plné vyjádření práce v souladu s učením katolické církve- nepoškozovat zdraví, nepodporovat metody či způsoby "léčby", které by mohly způsobit potrat a naopak nabídnout lidem pozitivní řešení.

V současné době se jedná o zařízení, poskytující sociální služby, léčebně- preventivní péči, osvětové a vzdělávací programy, odborné semináře, vše na profesionální úrovni, s týmem zaměstnanců. Žádné jiné takové zařízení v celé ČR ani na Slovensku neexistuje.

Právě v souvislosti s nadcházejícím dnem modliteb za nenarozené děti bude v Centru naděje a pomoci probíhat dne 23. 3. od 9 do 14 hodin. den otevřených dveří.

Vítejte k nám.

MUDr. Ludmila Lázničková
Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest