katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Bůh provozuje i černý humor

O víkendu jsem se účastnila duchovní obnovy pro ženy v Perninku na téma: "Když jsem slabý, právě tehdy jsem silný." Přiznám se, že právě toto motto mě na obnovu přitáhlo. Sice ta věta vypadá na první pohled nelogicky, jako kdyby člověk řekl: "Když jsi studený, právě tehdy jsi horký." Ale toto téma je velmi živé. Znamená asi tolik, že tam kde jsme silní v kramflecích a děláme vše jen z vlastních sil, nemůže Bůh působit. Naopak tam, kde cítíme, že jsme slabí a úkol je nad naše síly, může se projevit Boží síla.

Před třemi týdny jsem se natáhla jak široká, tak dlouhá na mokrém listí a rozbolela mě noha. Rentgen nic neukázal a bolest skoro utichla. Pak jsem se ale jednou obouvala a v noze něco ruplo. Pokud jsem měla ujít delší vdálenost, tak noha bolela opravdu hodně. Schválně jsem nešla k lékaři před duchovní obnovou, protože jsem tam opravdu moc chtěla jet.

Přijela jsem z obnovy docela "nadupaná" a vyraila v pondělí ráno na chirurgii. Rentgenový snímek ukázal, že na nártu nic zlomeného není. Je to poškození měkkých tkání. A pan doktor doporučitl sádru, protože jakmile je noha stále zatěžována, nemůže se uzdravit. Takže zčista jasna nechodící sádra a třítýdenní neschopenka. Musela jsem odvolat tři autorská čtení, všechny besedy, které jsem měla nasmlouvané, oželet sourozenecké setkání v Praze.

Ano, měla jsem radost z toho, že můžu dosyta číst i psát, vyřídit odkládané maily, ale když máte nechodící sádru, jste v mnohém odkázání na druhé. Když si nesete ke stolu skleničku s vodou, půlku vybryndáte. Berle pořádně tlačí v podpaží a při stání na jedné noze bolí kyčel té zdravé nohy. Musíte hooooooodně improvizovat. Žádná sprcha, ale šmrdlání žínkou, při mytí vlasů se neobejdete bez pomoci a zvednout něco ze země je nadlidský úkol.

Ále což, sádru mi zase sundají, mám čas ležet a číst si a jsem moc vděčná za internet, za mobil, ale nejvíc za skvělé přítelkyně, která nakoupí či uvaří. A manžel se také snaží.

Inu, tak se z víkendové duchovní obnovy vyklubaly třítýdenní exercicie, protože KDYŽ JSEM SLABÝ, PRÁVĚ TEHDY JSEM SILNÝ. (Kol...)
Ludmila Křivancová 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest