katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Katolik.cz vyhlašuje Adventní sbírku na auto pro Danečka

Web Katolik.cz vyhlašuje již tradiční Adventní sbírku. V minulých letech jsme vybírali peníze na budování studní v Kongu, na Papežská misijní díla, na Centrum naděje a pomoci - CENAP, na křesťanské časopisy, na nový kostel a také na traktory pro Tanzánii.

Přispět můžete zde !

Když jsme se letos zamýšleli nad tím, komu bychom mohli pomoci v letošní sbírce, napadlo nás, že bychom mohli udělat radost a pomoci těm, kteří se bez pomoci druhého neobjedou. Takových lidí je celá řada. My jsme vybrali jednoho postiženého chlapečka - Daniela. Spolu s maminkou potřebují pořídit auto se speciální úpravou sedadla, aby mohli jezdit do 22 kilometrů vzdálené školy, na rehabilitaci, masáže a plavání, do lázní a po doktorech po různých koutech republiky. Cena takových úprav značně převyšuje jejich finanční možnosti a toto je cesta, jak bychom jim mohli pomoci.


Maminka nám o Danielovi napsala:
Danda má rozsáhlé poškození mozku, ale je už ve druhé třídě speciální školy. Nechodí, ale rychle leze; nevidí, ale docela dobře se orientuje ve známém prostředí; je středně těžce mentálně postižený, ale blbiny vymyslí hned; má epilepsii, ale jezdí na speciálně upraveném kole a miluje vodu. Trpí permanentním neklidem a neumí si hrát jako jiné děti, ale má rád jejich přítomnost a rozruch kolem. Daniel neumí dát najevo, že má hlad, žízeň, je mu zima nebo ho něco bolí, ale vybírá si písničky, básničky a pohádky. Občas dostává záchvaty smíchu.


Princip sbírky je stejný jako v minulých letech – pokud chcete přispět, vyplňte prosím k tomu určený formulář (viz. odkaz níže). Zde si také zvolte, zda potřebujete potvrzení pro daň. Přispívá se na účet farnosti Brno-Řečkovice a vybraná čátka pak bude předána mamince Danečka.


Přispět můžete zde !

Každý, kdo přispěje částkou alespoň 400 kč na tuto sbírku, dostane od nás knihu P. Petra Šikuly: „Už víš?“.
Děkujeme za Vaši ochotu a štědrost.
Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest