katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Katolik.cz vyhlašuje Adventní sbírku na pořízení výtahu do stacionáře "Ruka pro život o.p.s."

Web Katolik.cz vyhlašuje již tradiční Adventní sbírku. V minulých letech jsme vybírali peníze na budování studní v Kongu, na Papežská misijní díla, na Centrum naděje a pomoci - CENAP, na křesťanské časopisy, na nový kostel, také na traktory pro Tanzánii a loni na postiženého Danečka, který díky této sbírce mohl absolvovat (jinak finančně nedostupnou) léčebnou terapii.

Přispět můžete zde !

Když jsme se letos zamýšleli nad tím, komu bychom mohli pomoci v adventní sbírce, rozhodli jsme se, stejně jako loni, pomoci těm, kteří se bez podpory druhých nikdy neobejdou. Vybrali jsme si stacionář "Ruka pro život o.p.s.", což je zařízení pro dospělé spoluobčany s poruchou autistického spektra, mentálním a kombinovaným postižením v Brně na ul. Božetěchova. Uživatelé denního stacionáře využívají dvou podlaží budovy a pro vybudování bytu je nezbytné propojit tato dvě patra výtahem. Náklady na výtah, který vyhovuje požadavkům pro přepravu osob s těžkým kombinovaným postižením, se pohybují ve statisících. Každá koruna pomůže takto vysokou částku snížit a přiblížit výtah k užívání uživatelům stacionáře a budoucího bytu. Pomozte, prosím, klientům na vozíčku, aby mohli plně využívat všech služeb, které stacionář nabízí.

Princip sbírky je stejný jako v minulých letech – pokud chcete přispět, vyplňte prosím k tomu určený formulář (viz. odkaz níže). Zde si také zvolte, zda potřebujete potvrzení pro daň. Přispívá se přímo na účet stacionáře "Ruka pro život o.p.s.".


Přispět můžete zde !

Každý, kdo přispěje částkou alespoň 400 kč na tuto sbírku, dostane od nás knihu P. Petra Šikuly: „Už víš?“.

Osoby, firmy či sdružení, které přispějí na tento projekt větší částkou (nad 5000 kč) mohou od nás obdržet zvláštní poděkování, a to formou článku, zprávy či banneru (po individuální domluvě).

Děkujeme za Vaši ochotu a štědrost.
Jít si koupit zmrzlinu. Přečíst si krásnou knížku. Najíst se vidličkou a nožem. Běžné věci, říkáte si? Pro většinu lidí ano. Ale žijí s námi lidé, kteří takové věci zvládnou jen s pomocí dalšího člověka. Nesmí se bát nezdarů, naopak musí stále nacházet novou a novou motivaci zkoušet věci znovu a znovu. A někdy se stane, že i po dlouhých měsících zkoušení zjistí, že budou vždy potřebovat pomoc dalšího člověka. Ale to, s čím sudičky při vkládání darů do kolébky šetřily, přidaly takovým lidem na množství upřímnosti, srdečnosti a schopnosti udělat svět hezčí.

Ruka pro život o.p.s. vznikla v roce 2006 a otevřela stacionáře v Praze a v Litomyšli. Provozuje také Sociálně aktivizační služby pro seniory. V Brně na ul. Božetěchova začala působit v roce 2013 a od té doby nabízí denně osmnácti lidem s poruchou autistického spektra a s mentálním či kombinovaným postižením prostor pro trávení všedního dne, pro rozvoj a sebenaplnění. V příštím roce plánuje otevřít byt pro šest lidí s poruchou autistického spektra. Nejen všem jmenovaným, ale také jejich rodinám nabízí pomocnou ruku, aby se život rodiny mohl co nejvíce přiblížit životu rodin bez členů s postižením. Pomocnou ruku – Ruku pro život.


www.rukaprozivot.czPetr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář