katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Festival FULL of LIFE v Brně–Řečkovicích

Farnost Brno-Řečkovice zve na festival FULL of LIFE, který se uskuteční v sobotu 3. června 2017 od 14 do 22 hodin v areálu bývalého pivovaru (nad kostelem) na Palackého náměstí v Brně–Řečkovicích.

FULL of LIFE je křesťanský festival, který nabízí smysluplné prožití sobotního odpoledne a večera ve společenství křesťanů v pohodové a přátelské atmosféře, a to všem věkovým kategoriím. Jeho součástí jsou vystoupení různých hudebních žánrů, divadelní představení pro děti i dospělé, svědectví o Bohu a přednášky. Samozřejmostí je služba modliteb a duchovního poradenství. Pro děti budou připraveny hry a workshopy. Program festivalu proběhne na hlavním pódiu, malé scéně a v kostele sv. Vavřince.

Večer vyvrcholí na hlavním pódiu v 19:30 hodin open air svatodušní vigilií před Slavností Seslání Ducha svatého. „Pro křesťany jsou Velikonoce svátkem vzkříšení, zmrtvýchvstání Pána Ježíše, a Letnice jsou svátkem seslání Ducha svatého, svátkem skutečné plnosti života. Svátky se začínají vždy slavit již v předvečer a takováto slavnost se nazývá Vigilie od slova vigilare = bdít. Bývá zvykem, že se Vigilie slaví se mší svatou. Pro tento večer jsme zvolili oslavu trochu jinak s hudbou, zpěvem a adorací.“ říká P. Jan Kotík, administrátor farnosti u kostela sv. Vavřince v Brně-Řečkovicích.

Svatodušní vigilii povede Schola brněnské mládeže (SBM) pod vedením sbormistra Štěpána Policera. Je známá široké veřejnosti např. z loňských Světových dní mládeže v polském Krakově s Papežem Františkem či doprovodem Celostátních setkání mládeže v České republice. Koncept svatodušní vigilie bude svou dramaturgií zcela výjimečný. Všichni přítomní mohou zažít dosud neprožité. Proto se i křesťanská TV NOE rozhodla zprostředkovat ji přímým televizním přenosem všem, kteří se do Brna nedostanou.

Již odpoledne vystoupí na hlavním pódiu např. Brno Gospel Choir s doprovodnou skupinou. Brno Gospel Choir patří k nejstarším a nejvýznamnějším gospelovým tělesům u nás. Zpívá převážně soudobý americký a evropský gospel. Dále vystoupí Sbor věčně mladých s doprovodnou skupinou, který nás zavede do oblasti spirituálů i dalších křesťanských písní. Dalším účinkujícím je Řečkovická schola a Řečkovická scholička s programem rytmických křesťanských písní. Dále se představí nové hudební těleso „Farní kapela“, která představí anglické chválové písně. Divadelně-improvizační soubor „Kapor na scéne“, který byl založen v Žilině (SK) uvede divadelní představení pro dospělé s názvem Robin Hood.

Na malé scéně soubor „Kapor na scéne“ odehraje divadelní představení Loď na kopci určené dětským divákům. Malá scéna bude rovněž centrem soutěží, workshopů, her a zábavného programu pro děti s názvem Noe a zvířátka.

V kostele sv. Vavřince si mládež a dospělí mohou poslechnout např. přednášku olympijského kaplana P. Oldřicha Chocholáče, který doprovázel český olympijský tým loni v brazilském Rio de Janeiro, s názvem „Olympijský kaplan: služba přátelské přítomnosti“. Radovan Voříšek ze společnosti Podané ruce o.p.s. nás seznámí s problematikou prevence a léčby závislostí v přednášce s názvem „Závislosti a uzdravení“. Dále se v kostele představí skupina Biblických tanců. V podvečer se můžeme v kostele sv. Vavřince těšit na divadelní představení „Zraněný pastýř“ na motivy knihy Daniela Ange. Je to příběh člověka, který hledá smysl svého života a hledá způsob, jak zaplnit prázdnotu svého srdce.

Správná slavnost se neobejde bez zajištěného občerstvení. A přespolní potřebující nocleh, se mohou obrátit na organizátory, kteří zajistí jejich přespání. Aktuality a další informace jsou zveřejňovány na webových stránkách www.fulloflife.cz a na sociální síti Facebook.

Informace: www.fulloflife.cz

Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest