katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Katolik.cz vyhlašuje Adventní sbírku na podporu charitativní organizace Mary’s Meals

Web Katolik.cz vyhlašuje již tradiční Adventní sbírku. V minulých letech jsme vybírali peníze na projekty, organizace či potřebné osoby v České republice i v Africe, tentokrát chceme sbírku směřovat na pomoc organizaci Mary‘s Meals, která pomáhá dětem v nejchudších zemích světa.

Přispět můžete zde !

Letošní podpora je pro Mary’s Meals což je mezinárodní charitativní organizace, která se zabývá projekty školního stravování v nejchudších zemích světa.

Myšlenka je jednoduchá: zajistit dětem každý školní den jedno výživné jídlo v místě jejich vzdělávání s cílem přivést chudé děti do školních tříd, aby získaly vědomosti, které jim v budoucnu pomohou vymanit se z chudoby.

Aktuálně 64 milionů dětí nechodí do školy. Aby přežily, musejí pracovat nebo žebrat. Dalších 66 milionů dětí chodí do školy s prázdnými žaludky, takže nejsou schopny se výuky plnohodnotně zúčastnit. To je dohromady 130 milionů dětí, jimž může jídlo připravované ve škole zásadně změnit život. Přitom stačí tak málo.

Náklady na jídlo pro jedno dítě na celý školní rok představují pouhých 459 Kč.

Princip sbírky je stejný jako v minulých letech – pokud chcete přispět, vyplňte prosím k tomu určený formulář (viz. odkaz níže). Zde si také zvolte, zda potřebujete potvrzení pro daň. Přispívá se přímo na účet Mary’s Meals.

Přispět můžete zde !

Děkujeme za Vaši ochotu a štědrost.

Každý, kdo přispěje částkou alespoň 500 Kč, dostane od nás dárek – knihu „Bouda, která krmí milion dětí“ od Magnuse MacFarlane Barrowa, zakladatele Mary‘s Meals.Mary’s Meal
www.marysmeals.cz

Petr Handlar 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář