katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

V úterý 19.3.2002 v 17.30 hod. v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně bude na slavnost sv. Josefa poprvé v brněnské diecézi sloužit mši Mons. Josef Erwin Ender, apoštolský nuncius v České republice.

Jeho návštěva je pro nás radostná také proto, že pan nuncius v Brně oslaví s dalšími Josefy  svátek svého křestního patrona.

Bohoslužbu bude v přímém přenosu přenášet Radio Proglas.
Součástí návštěvy bude také setkání s panem primátorem Petrem Duchoněm (tato informace bude potvrzena až koncem týdne).


Arcibiskup Erwin Josef Ender (64) byl 19.5.2001 jmenován ve Vatikánu novým apoštolským nunciem v České republice.

Arcibiskup Ender pochází z obce Steingrund (wroclavská arcidiecéze na území dnešního Polska), kde se narodil 7.9.1937. V poválečném období vyrůstal Erwin J. Ender v Německu. Teologická studia absolvoval na univerzitách v Münsteru a na Gregoriánské univerzitě v Římě, kde získal doktorát teologie. Na kněze byl vysvěcen rovněž v Římě 10.10.1965.

Roku 1970 vstoupil do diplomatických služeb Svatého stolce, kde dvacet let pracoval na Státním sekretariátu. 15.3.1990 byl jmenován apoštolským delegátem oblasti Rudého moře a 5.4. téhož roku apoštolským nunciem v Súdánu. Od 25.5.1993 se stává rovněž apoštolským delegátem v Somálsku. 9.7.1997 byl jmenován apoštolským nunciem v Litvě, Estonsku a Lotyšsku. Hovoří anglicky, francouzsky, italsky, litevsky a německy.

Po nunciovi arcibiskupu Giovanni Coppovi (75) se Erwin J. Ender stává druhým velvyslancem Vatikánu v historii České republiky.
Martina Jandlová 


Tisk článku


Texty, články, promluvy
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest