katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Základy křesťanské víry

Kapitola 16.Skutečnost zázraku   Je podivným paradoxem, že Ježíšovy zázraky, které se v jeho době pokládaly za potvrzení Ježíšova poslání, vyvolávají v současné době rozpaky a pochybnosti. Neprávem. Ani Ježíšovi protivníci se je neodvážili popřít. Vysvětlovali je ovšem po svém: Ježíš dělá zázraky s pomocí zlého ducha.
    Ať to zní jakkoliv podivně, i dnes se dějí zázraky, a to v tak velkém množství, že mohou být kontrolovány "v laboratořích". Zpravidla jsou vázány na některá poutní místa (např. Lurdy ve Francii), nebo na mimořádné osobnosti, které jimi dosvědčují hodnověrnost křesťanství.
Zde jsou některé z nich:
   Pietru de Rudder roztříštil padající strom levou nohu, takže mu musela být amputována. Pieter amputaci odmítl. Zlomené kosti nesrostly: hnisající rána vylučovala úlomky kostí, takže nakonec chyběly mezi konci lomu tři centimetry kosti. Při modlitbě před sochou Matky Boží pocítil Pieter náhlý otřes a mohl se zvednout. Zlomené kosti se v okamžiku spojily, chybějící část byla doplněna, rána se zacelila.
   Elisabeth Delotová byla operována na rakovinu žaludku. Rakovina se znovu rozbujela a jí hrozila smrt. Při koupeli v lurdském prameni byla okamžitě uzdravena. Přitom podivuhodným způsobem zmizela operační jizva, zmizelo i nové připojení střeva a obnovil se původní stav žaludku.
    Je zřejmé, že zde uzdravuje myslící moc a ne neznámé X paprsky.
O tom, že události v Lurdech probíhají tak, jak jsou líčeny, se nedá prakticky pochybovat. Skutečnosti jsou potvrzeny přísežnými svědectvími mnoha lékařů, úředními spisy klinik, rentgenovými snímky, rozbory krve atd.
Je však třeba poznamenat, že tyto podivuhodné události nejsou předmětem křesťanské víry. Bylo by ale málo rozumné popírat je.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest