katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 19.4.2001
Otázka:
Rád bych se zeptal, jaké jsou podmínky pro udělení svátosti křtu. Jedná se o mého 5-ti měsíčního syna. Já i manželka jsme pokřtěni. Neměli jsme však církevní svatbu. Je nutná církevní svatba? Děkuji za odpověď.
Odpověď:
Pro křest dítěte se vyžaduje, aby rodiče složili záruku, že dítě dále budou vychovávat ve víře. To samozřejmě předpokládá, že víru sami žijí a praktikují. Tedy jinými slovy zachovávají církevní přikázání, mezi které patří i platné (před církví uzavřené) manželství. Pokud ovšem rodiče při křtu opravdově slíbí, že udělají vše pro křesťanskou výchovu dítěte a vyberou vhodného kmotra, který jim má ve výchově pomoci, pak je možné se domluvit na farním úřadě na přípravě ke křtu. Pro kmotry platí tyto zásady: pokřtěný a biřmovaný praktikující katolík, který žije podle přikázání církve (pokud je ženatý nebo vdaná, musí mít církevní manželství).Církevní sňatek rodičů dítěte není striktní podmínkou, ale je určitým vodítkem pro posouzení záruky křesťanské výchovy, kterou rodiče budou skládat.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest