katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 17.12.2002
Otázka:
Dobre odpoledne, rada bych se dovedela, odkud vychazi pribeh o padu andela Lucifera, o jeho vzpoure proti Bohu. V Bibli se mi o tom nepodarilo nic konkretniho najit. Dekuji.
Odpověď:
Pokud v Bibli na počítači dáte hledat slovo Lucifer, skutečně se nejspíš nic neobjeví. Jako jméno padlého anděla ho totiž použil až svatý Jeroným.

Když však prolistujete Písmo až k poslední knize, přesněji do 12. kapitoly Janova zjevení, objevíte váš úryvek. ...Michael a jeho andělé se utkali s drakem... Další podobný úsek se nachází v knize proroka Izajáše (14;12), který metaforu jitřenky používá pro babylónského krále. Rozhodně však nenese jen o negativní náboj, protože ve Zjevení 2;28 a 22;16 se objevuje v souvislosti s Kristem.

Jinak toto slovo označovalo jasnou planetu Venuši.
Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest