katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 19.12.2002
Otázka:
Dobrý večer,dozvěděla jsem se,že existují tzv. ženské řády III.řádu,zajímalo by mě,čím se odlišují od řádu jiných.Nejsem katolička a tak bych uvítala i nasměrování na literaturu apod.,kde bych se o těchto společenstvích mohla dozvědět víc.Děkuje a zdraví
Odpověď:
Třetí řády se vyznačují tím, že jejich členy jsou laici; šťastní manželé, ovdovělí... Jsou "šité na míru" lidem se světským povoláním. Prostě k nim může patřit každý katolík. Nejsou totiž vázáni životem v řeholním společenství a nošením předepsaného svrchního oděvu, ale účastní se dobrého díla Řádu.

Svůj původ mají v oblátech a bratrstvech; také zakladatelé a dobrodinci klášterů byli pro svoji vazbu pohřbíváni v hábitech. Třetí řády (po prvních mužských a druhých ženských větvích) vznikly ve 13. století.

Na starosti je mají řády první, které je duchovně vedou. Proto je nejlepší se přímo obrátit třeba na karmelitány, dominikány, františkány. Něco lze nalézt na: www.ambit.cz

V mých silách není všechno vypisovat. (Říká se, že jedna ze tří věcí, kterou neví ani papež, je počet ženských řádů. :-)) A mimo ně existují ještě hnutí focolare , charismatická obnova a jedna prelatura opus dei .
Fokoláre a Taizé jsou navíc ekumenické.

Těm, kterým nejde o znalosti, ale duchovní život, doporučím vybrat si vhodnou spiritualitu, která by oslovila. A kvůli bližšímu kontaktu a vzájemnému setkávání rozhlédnout se ve vlastním okolí či se optat faráře.


Na otázku odpověděl: Marek Slatinský
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest