katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Datum vložení: 8.5.2001
Otázka:
Muj pritel a budouci manzel je Anglican a je katolik. Moc rada bych se ja stala jednou z vas, je to mozne a jesltli ze ano, za jakych podminek? Muzeme mit svatbu v kostele v Cechach? A co nase deti, jestlize tohle nebude mozne, bude to na ne mit nejaky dopad, kdyz manzel je katolik a ja ne? Dekuju moc.
Odpověď:
Odpověď na Váš dotaz se dá rozdělit na několik oddílů:
1) Člověk, který uvěří v Boha a chce přijmout křest, se musí dobře připravit. Osobní impulz - oslovení Bohem - je první krok, který znamená přehodnocení celého života. Proto se u dospělých vyžaduje doba přípravy - tzv. katechumenát, kde se dotyčný seznamuje s obsahem víry a životem církve. Tato doba trvá podle okolností 1-2 roky. Na konkrétní možnosti je nejlepší zeptat se na římskokatolickém farním úřadě v místě bydliště nebo studia. Konkrétní informace jsem schopen Vám dát pouze o možnostech v Brně.
2) Svatba je možná i mezi katolíkem a nepokřtěným, protože lze žádat prostřednictvím faráře o dispens (povolení) biskupa. Církevní sňatek by bylo možné uskutečnit v České republice. Konkrétnější informace se zase dovíte na farním úřadě.
3) Jako podmínka pro udělení svolení (dispense) je slib katolické strany, že udělá vše pro to, aby děti vzešlé z tohoto manželství byly vychovávány ve víře. Katolické strana je pak zodpovědná za křest a výchovu svých dětí. Musí být samozřejmě ochotná tento úkol na sebe vzít.
Na otázku odpověděl: P. Mgr. Petr Šikula
Odeslat otázku e-mailemOdeslat otázku e-mailem Tisk otázkyTisk otázky Zasílání reakcí na e-mailZasílání reakcí na e-mail Filtr na reakceFiltr na reakce - NOVÉ

 TEAM Katolik.cz neodpovídá za názory uživatelů a vyhrazuje si právo smazat reakce, které v rozporu s "Etickým kodexem" nebo zjevně překračují meze slušnosti a vkusu.


www.fulloflife.cz
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest